Bulaşık Makinesinde Çabuk Turşu Yapılışı

Bulaşık Makinesinde Çabuk Turşu Yapılışı
15 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 26.957 kez okundu.

bulasik-makinesinde-tursu-yapimiBana çok ilginç gelen bir fikir oldu ve malzemelere kıyamayıp sadece iki kavanoz için denedim ama tadı harika oldu.

Bulaşık Makinesinde Turşu tarifi:

Bildiğiniz ölçülerle kalın tuz ve sirke. Lahana hariç istediğimiz malzemeleri koyuyoruz kornişon ve biber harika oluyor. Benim ölçülerim ise 1 litrelik dediğimiz büyük boy kavanoza 1 çorba kaşığı kalın tuz ve 5 çorba kaşığı sirke. ve aldığı kadar su ekliyoruz ağzında çok az bir boşluk bırakıyoruz ve yeni aldığımız kapaklarımızla sıkı sıkıya kapatınız ben eşime kapattırdım ve bana çok güldü ama yerken bayıldı resmen. kavanozları bulaşık makinesine yerleştirip ben 60 dakika programda çalıştırdım. ve bitiminde hemen çıkarmayın sıcak kavanoz patlayabilir makinede soğusun ve hemen açıp yiyebilirsiniz. Sirkeli biberde harika oluyor hemde haşlamaya hiç gerek yok at malzemeleri sirkesini sarımsağını bol koy oh afiyet olsun canlarr.

 

Etiketler:

Bulaşık Makinesinde Çabuk Turşu Yapılışı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Çigdem dedi ki:

    Ne kadar süre dayanabiliyor peki, uzun ömürlü oluyor mu ?

  2. Ufuk aydeniz dedi ki:

    Program kaç derecelik olmalı benim makinamda 60 dakika yok

  3. serender dedi ki:

    Hayır. hiç bir gıda değeri yok. turşu 34 derecenin üstüne çıkmamalı. #erdemoner78 lütfen bi gıda mühendisinden teyit ettirin

Sayfa başına git
Google+