Derya Baykal Altıgen Hırka Yapımı

Derya Baykal Altıgen Hırka Yapımı
26 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 16.111 kez okundu.

Derya Baykal’ın programında ilk kez Fatma hanımın Anlattığı bir model hırka. Birkaç sefer deneye ip yapamamış ve son  denemesinde başarıyı elde etmiş birisi olarak sizlerle başarımı paylaşıyorum. Derya Baykal’ın programında paylaştığı ve tığ ile örülerek 2 parçadan oluşan kolu ayrı yakası ayrı, önü ve arkası ayrı örmeye gerek kalmadan hepsini bir elden çıkartan bir modeli sizlerle paylaşıyorum.

Öncelikle Altıgen yapmakla başlıyoruz işimize burada püf nokta başlangıç dolgusunun 12 yani altının katı olması böyle başladığımız da altıgen sorunsuz ilerliyor yoksa altıgende kaymalar oluyor ve motif hoş durmuyor.

Altıgen Örmeyi bilemeyenler buraya tıklayarak Öğrenebilirler.

Altıgen iki parça ördükten sonra ikiye katlıyoruz ve ters l şekilini altığını göreceksiniz. Bu şekilde kenarlardan ve arkadan diktiğimizde çok kolay ve şık bir salaş hırka elde etmiş olacaksınız. Ayrıca renkli yada iki renk ip kullanırsanız daha güzel bir örgünüz olacaktır.

tig-isi-altigen-hirka-modeli-ve-yapilisi 6-gen-hirka altigen-hirka-ve-oatik-yapimi derya-baykal-altigen-hirka-modeli

Etiketler:

Derya Baykal Altıgen Hırka Yapımı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Estela dedi ki:

  buen día:
  Por favor, me pueden proporcionar las instrucciones completas del este modelo http://hatunzade.com/derya-baykal-altigen-hirka-yapimi/

  Gracias

 2. Asyali dedi ki:

  Este video puede ayudarde
  Buenas noches
  Hatice desde Paris
  https://m.youtube.com/watch?v=K_ZFwYKvqNk

Sayfa başına git
Google+