Derya Baykal Dikişsiz Bere Yapılışı (Nurgün Tezcan)

derya-baykal-dikissiz-bere

Bugün programda facebbokta bir çok kişinin uyguladığı ve beğendiği berenin dikişsiz hali uygulandı çok hoş oldu gerçekten.

Derya Baykal Dikişsiz Bere Yapılışı (Nurgün Tezcan)

Beremize bebe yünüyle 4 numaralı şiş kullanıyoruz ve 35 ilmek atıyoruz 10-12 yaş çocuklar için burada ilmek sayısı 5’in katı olması gerekiyor. öncelikle zincir atıyoruz ve üzerinden 35 ilmek çıkarıyoruz ters olan kısmına 1 sıra düz örgü yapıyoruz ve dönüş sırasında sondaki 7 ilmeği örmeden geri dönüyoruz ve dönüş sırasından da 7 ilmeği bırakıp dönüyoruz ve bu mantıkla son 7 ilmek kalana kadar devam ediyoruz 7 ilmek kalınca yine başa kadar örüp ana rengimize geçiyoruz. ana renkte düzün üstüne ters olacak şekilde sıra örüp ara renge geçip az önceki mantığı tekrarlıyoruz. ve ana rengimizden 10 sıra olduğunda misinalı şişimize geçiriyoruz.

Yan kısımdan fakat sadece ana renklerin yanından ilmek çıkarıyoruz ve zincir çektiğimiz başlangıç kısmında ilmek çıkardığımız noktadan çıkartıp dönerek ilmek çıkarmış oluyoruz ve yuvarlak bir şekilde yaklaşık 10 sıra lastik örüp dikişsiz bitiriyoruz. Ellerinize Sağlık Nurgün Tezcan.

Etiketler:

Derya Baykal Dikişsiz Bere Yapılışı (Nurgün Tezcan) Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. banu dedi ki:

  Ana rengin düzün üstüne ters olacak şekilde kaç sıra örülecek..orası yazmamış altta acil cvp lütfen

  1. hatunzade dedi ki:

   dediğim gibi olucak…

  2. hatunzade dedi ki:

   bir sıra tam örüyoruz dönüyoruz 7 ilmek kalana kadar örüp dönüyoruz 7 dilmek kalınca yine önüyoruz böyle 4 sıra dönüyoruz ve sıra sonunu getirip bitiriyoruz

 2. tamar dedi ki:

  hangi kanalda yayenlaniyor program ve lutfan taradodu?

 3. gülümser dedi ki:

  Ana rengi sadece ters mi örüyoruz yoksa düz tarafa ters,ters rafa düz mü örüyoruz

 4. gülümser dedi ki:

  ana renk düzün üstüne ters,tersin üstüne düz mü olacak

Sayfa başına git
Google+