Bacaklarını Kesip Varile Sığdırdılar!..

cinayetİstanbul’da kaybolduktan sonra, vahşi bir cinayete kurban gittiği belirlenen Rita Darı Winkler’in cesedini bacaklarının kesilerek varile sığdırıldığı ortaya çıktı. Göğsünde kurşun izi bulunan Winkler’in öldürülmesiyle ilgili, cinayetinin 1 numaralı şüphelisi Ali Kemal S. için “Yakalama Kararı” çıkarıldı.

Almanya’da kuaförlük yapan 39 yaşındaki Rita Darı Winkler, geçtiğimiz ay İstanbul’da ortadan kayboldu. Ailenin 18 Mart’ta, yaptığı başvuru üzerine İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı. Kayıp Şahıslar Büro Amirliği’nce, yapılan çalışmada, Rita Dari Winkler’in erkek arkadaşı Ali Kemal S.’nin, İstanbul’da buluştuğu, birlikte Çınarcık’a gittikleri belirlendi. Araştırmalarda, Rita Dari Winkler’in öldürüldüğü ve Kocaeli, Gölcük’teki bir işyerinin zeminine gömüldüğü tespit edildi. Geçtiğimiz Salı günü yapılan kazı çalışmalarında, Rita Dari Winkler’in cesedi, içene beton dökülmüş bir varilde bulundu. Cesedin çıkarılması için varil; Adli Tıp Kurumu Morgu’na götürüldü.

KAMYONLA GÖTÜRÜLDÜ

Cesedin bulunmasının arından, cinayet şüphelilerinin peşine düşüldü. Araştırmalarda, Ali Kemal S.’nin kayınbiraderine ait işyerinde 2 hafta önce tadilat başlatıldığı belirlendi. Cesedin çıktığı varilin ise Ali Kemal S. ve kardeşi Hüseyin S., tarafından kamyonla Gölcük’e götürüldüğü tespit edildi.

CESEDİ İŞÇİLERE TAŞITTI

Polis, Ali Kemal S.’nin, Çınarcık’taki bağ evinde de tadilat yaptırdığı ortaya çıktı. İncelemelerde, cinayetin 10 Nisan’da Çınarcık’ta işlendiği tespit edildi. Ali Kemal S.’nin tadilat yapan ustalardan kamyonu ödünç aldığı, cesedin bulunduğu varili ise işçilerin yardımıyla taşıdığı belirlendi. Ali Kemal S.’nin kamyonu kullanarak, kardeşiyle birlikte Gölcük’e gittiği ortaya çıktı. İki kardeşin, varili işyerinin zeminine gömdüğü belirlendi.

cinayet1

HEYKELTRAŞIM DEDİ

Ceset ve bazı eşyaları kamyona yükleten Ali Kemal S.’nin, varilin ağır olduğunu söyleyen işçilere “Heykeltraşım, mermer var” dediği öğrenildi. İfadesi alınan işçilerin, denize 2 çuval attığını söylemesi üzerine bölgede araştırma kararı alındı.

BETON KIRILDI

Winkler’in cesedi, Adli Tıp Kurumu uzmanlarınca, betondan arındırıldı. Beton kırılınca dehşetin izleri de ortaya çıktı. Katilin, Rita Darı Winkler’in cesedinin varile sığmaması üzerine, bacaklarını dizlerinden kestiği belirlendi. Düzgün biçimde kesilen bacaklar da varilde bulundu. Sırtından vurulduğu anlaşılan Alman kadının teyzesi yeğenini teşhis edemedi. Uzmanlar, DNA eşleşmesi yapabilmek için Rita Dari Winkler’in Almanya’daki annesinden kan örneği istedi.
YENİDEN KAZI YAPILACAK

Cesedin bacaklarının kesilmesinde kullanılan testere ve cinayette kullanılan silahın bulunması için çalışma başlatıldı. Cinayet sonrası Ali Kemal S.’nin babasının mezarında kazı yaptığı belirlendi. Olayda kullanılan suç aletlerinin buraya gömüldüğü ihtimaline karşı mezarlıkta çalışma yapılacağı öğrenildi.

YAKALAMA KARARI VERİLDİ

Cinayetin 1 numaralı zanlısı Ali Kemal S.’nin yakalanması için savcılığın yakalama kararı çıkardığı öğrenildi. Almanya’da yaşayan şüpheli için, İnterpol aracılığıyla “kırmızı bülten” çıkarılması için de hazırlık başlatıldı. Ali Kemal S.’nin gözaltına alınan kardeşi Hüseyin S. ise “Cinayete iştirak” suçlamasıyla tutuklandı.

Kaynak:Sözcü Gazetesi

cinayet2

Beratcan’ın Annesi Gece Saaat 02.00’de Nereye Götürüldü ?

Beratcan’ın Annesi Gece Saaat 02.00’de Nereye Götürüldü ?

Katil zanlısı Ersin K. yakalandıktan sonra, kendisini azmettirdiğini iddia edince Beratcan’ın annesi Türkan K. gözaltına alınmıştı. Adliyeye sevk edilen Türkan K., Nöbetçi 2. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından “yeterli delil olmadığı” gerekçesiyle serbest bırakılmıştı.

 

 ‘BERATCAN BİZİ BİRLİKTE GÖRDÜ’

Ersin Kaşıkçı kendini savunurken kan dondurucu ifadelerinde şunları söyledi: “Türkan beni Beratcan’a Ersin ağabey olarak tanıtmıştı. Ben Beratcan ile 3-4 yıl önce tanışmıştım. Soruşturma savcısı da dün Türkan K.’nın serbest bırakılmasına itiraz etti.Anadolu 2. Sulh Ceza Hâkimliği’nin kararında direnmesi durumunda itiraz dilekçesinin 3. Sulh Ceza Hâkimliğine gönderileceği belirtildi. Sonra eve gelince de beni tanıdı güven duydu. Yaklaşık 2 hafta önce Türkan ile ıssız bir yerde benim servis şoförlüğü yaptığım şirketin aracında birlikte olurken Beratcan bizi gördü. Türkan ‘Bu çocuk bizi gördü. Bu şekilde devam edersek başımıza iş açacak. Buna bir çare bulmamız gerekir’ dedi.

‘NE YAP NE ET KURTUL DEDİ’

Öldürme olayından iki hafta önce bana ‘Ne yap et Beratcan’dan kurtul. Bunu bir şekilde hallet’ dedi. Ben nasıl yapacağım diye sorduğumda ‘Ne yaparsan yap gerekirse öldür’ dedi. Ben kendisine böyle bir şey yapamam dedim. ‘Sen yapmazsan ben evdekilere bir şey yaparım senden bilirler’ diye tehditte bulundu. Bunun üzerine ben de kabul ettim. Suçu işlediğimi kabul ediyorum. Türkan Beratcan’ı öldür diye beni azmettirdi.”

KORUMA TALEP ETTİ

Türkan K., serbest kaldıktan sonra Kartal’daki evine döndü. Ancak aynı gece 23.00 sıralarında bazı mahalle sakinleri Karakütük Ailesi’nin evini taşladı. Polis koruması altında evden çıkarılan Türkan K. koruma isteyince, saat 02.00’de sığınma evine yerleştirildi.

Habertürk

Amasyalı Anne 3 Günlük Bebeğini Öldürdü

Amasyalı anne 3 günlük bebeğini öldürdü

Amasya’da 3 günlük kız bebeğini bıçaklayıp öldüren 2 çocuk annesi kadın, Rusya’ya gidecekken yakalandı.

 Kocasının 5 yıl önce trafik kazasında vefat etmesi ardından 2 çocuğuyla birlikte Amasya’nın Fethiye Mahallesi’ndeki kiralık bir eve yerleşen 30 yaşındaki Sevim K. bir yıldır kira parası alamayan ev sahibi Ömer T. tarafından icraya verildi.

Ölü Bebeği Ev Sahibi Buldu

Eşyaları tespit yapmak üzere eve gelen icra görevlilerinin ağır bir koku hissedip durumu ev sahibine bildirdiler. Bunun üzerine kızıyla birlikte odaları dolaşıp yatağın üzerindeki poşeti açan Ömer T., ölmüş bebek cesediyle karşılaşınca durumu polise bildirdi.

Anne Rusya Yolunda Bulundu

Eve gelen polis ekiplerinin incelemesiyle 3-4 gün önce doğduğu anlaşılan bebeğin üzerinde iki bıçak darbesi tespit edildi. Olayın fark edilmesinden önce evden ayrıldığı ve Rusya’ya kaçmak için uçak bileti ayırttığı belirlenen anne Sevim K. ise, Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından yakalandı. Mahkemeye sevk edilen anne, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çocuklar, Yuvaya Teslim Edildi

Sevim K.’nın diğer iki çocuğu ise çocuk yuvası yetkililerine teslim edildi. Kiracısından kira ücretlerini bir yıl ödememesi üzerine icraya başvurduğunu anlatan Ömer T., “Eve temizleyelim diye gittiğimizde bazayı kaldırınca poşet gördük. İçinde yeni doğmuş çocuk bulduk. Sonra polise telefon ettik” dedi. Ömer T., olaydan dolayı büyük üzüntü yaşadığını söyledi.

Müge Anlı ile Tatlı Sert İzle 17 Şubat 2016 – Mehmet Işıkoğlu Nerede? Öldürüldü mü ?

1451384392693

Müge Anlı ile Tatlı Sert programı son bölümünde cinayet çözüldü. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Mehmet Işıkoğlu’nun, evlerinde öldürüldüğü cinayet açıklandı. Mehmet Işıkoğlu cinayetini gerçekleştiren Torun Erdoğan cezaevine yolllandı.
Müge Anlı 17 Şubat bölümünde Buse Yurtalan oğlu Yiğit Efe geri istedi. Bebeği aileye geri veren Buse Yurtalan yaşadığı hayat hikayesi yürekleri burktu.
Müge Anlı ile Tatlı Sert programında ölüm anından önce akşam yemeğini yemeyen Eyüp Tiryaki oğlu akşam yemeğine gelmediği için olaylar karıştı. Evde mandalina ve çekirdek yediğini söyleyen ailenin olayın pazartesi akşamı olmadığını çarşamba günü gerçekleştiğini söyledi.
Torun Rüzgar tüm söylenenleri ret etse de aslında gerçekten hata olduğunu dile getirdi. İster kabul et ister kabul etme diyen Müge Anlı jandarmaya komutanlığı Erdoğan Tiryaki gözaltına alındı. Erdoğan kesin yapmaz densede Jandarma ulaştığı bilgilerle Erdoğan cinayeti üstleneceği söyledi.

Erdoğan Tiryaki gözaltına alındığında birşey yapmadığını ve gerçeğin ortaya çıkacağını birşey söylemeye gerek olmadığını söyledi. Erdoğan Tiryaki’nin cinayeti işleyip işlemediği daha sonra açıklanacak.