Çatal İle Kurdele Gül Yapımı

Bu yazımızda sizlerle Hediyelerimizi süsleyebileceğimiz, çocuklarımızın kıyafetlerinde ufak değişiklikler ve hoşluklar katabileceğimiz yada ev dekorasyonunda ufak değişiklikler için kullanacağınız bir basit fiyonk yapmayı paylaşmak istiyoruz.

Çatal İle Kurdele Gül Yapımı
Yapımı oldukça basit olan bu fiyonkumuzda ihtiyacımız olan malzeme sadece yemek çatalı ve kurdele.

Öncelikle çatalımızın uç kısmına (diş olan kısımları) fiyonkumuzu sıkıca bağlıyoruz parmağımızla sıkıca bastırarak ikinci dişin içinden geçirdiğimiz kurdeleyi ortasında düğüm atarak bağlıyoruz. ve kurdelemizi bir tur daha düzgün bir biçimde tam ortasından geçirip iki taraftan eşit olacak şekilde arkadan kesiyoruz.

Bu bir sarımlık olanı idi siz bu çatalın etrafında sarım sayısını arttırarak daha büyük fiyonlar elde edebilirsiniz.

Videomuzda yapılışı mevcuttur.organzeden-cicek

Söz Yastığı Yapılışı

Söz nişan merasimlerinde merasimden daha çok merak edilen ve özen gösterilen şey bohçalardır. Sizlerle paylaştığım söz yastığı  yapım aşamaları resmin üzerinde mevcuttur ve saten kumaş kullanılmıştır.

Söz Yastığı Yapılışı

Kız tarafından erkek tarafına, erkek tarafından kız tarafına verilecek ve ömür boyunca hatıra olarak saklanabilinecek güzel bir yastık. Yatak üzerine yada şark köşelerinde dekorasyon amacı ile de kullanabilirsiniz. üzerine inci ile süslenmiş bu modeli taşlı harç ta kullanabilirsiniz.

soz-yastigi-yapimi

Arpa Boncukla Kurdele Oyası Yapılışı

kurdele-nakisi-oya-modeliArpa Boncuk 10mm lik organze kurdale  naylon dantel ipliği çakmak ve tığ gerekiyor.

Öncelikle arpa boncuğu tığımıza  geçiriyoruz ve organze kurdelenin en kenarından tutup çekerek boncuğun içinden geçiriyoruz ve çıkan zinciri tığı da bekletip ikinci boncuğu tığa takıyoruz ve aynı şekilde göz kararı ayarladığım mesafeyi tekrar (yaklaşık bir parmak genişliğinde)çekiyoruz ve tığıda bekletip aynı işlemi 6 boncuk olana dek tekrarlıyoruz.

Naylon ipimizi elimize dolayarak tığda bekleyen 6 organzeyi ipe bırakıyoruz ve iyice sıkıp sabitliyoruz iplerli kesip düğüm atarak bitiriyoruz.

Çakmağımızı elimize alıyoruz ve öncelikle iplerimizin ucunu yakıyoruz modelin ipin açılmaması için daha sonrada organze kurdelelerimizi yakarak şekil verip modelimizi tamamlıyoruz.

Yapacak olanlara kolay gelsin.

Videosu Altta yer almaktadır.

Arpa Boncukla Kurdele Oyası Yapılışı