Adidas Bebek Patiği Yapılışı

Merhaba arkadaşlar facebook sayfası olan Tudunun Örgü işlerinin kendi elleriyle yaptığı adidas marka ayakkabı kalıbından çıkartılan bebek patiği modelini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu tip patikler bu yıl çok moda ve küçük bebişlerin ayağında hemde şık duruyor hemde ayaklarını sıcacık tutuyor. Özellikle erkek bebeklere yönelik fazla model olmamasına karşın bu model erkekler için harika durmaktadır. Adidas bebek patiğinin yapım aşamaları resimlerin üzerinde yazmaktadır. Galerideki resimlere tıkladığınız yapılışını aşama aşama takip edebilirsiniz.

Su Taşı patik Yapılışı

Bu tip patikler artık oldukça kolay ve şık göründüğünden tercih ediliyor. Bende buna bayıldım ama batik iple yaparak giyinmeyi planlıyorum.

12 zincir atarak başlıyoruz patiğimize. Ve üzerine 12 tane ikili trabzan yapıyoruz. Ve 12. Zincire 3 kez trabzan yaparak batıyoruz. Ve diğer yanına geçip aynı ilmei yaparak iki ucu birleştiriyoruz ve ucu oluşmuş oluyor.

5 sıra aynı mantıkla arttırarak trabzan yapıyoruz.

Üzerine geçiyoruz ve bir deliğe 5 tane ikili trabzan yaparak 3 delik sonrasına sabitliyoruz. Ve 1 dolama ile sonraki 3. Deliğe yine 5 trabzan yaparak sırayı tamamlıyoruz.

Ve bu sıranın üzerine su taşı örneğini koyuyoruz ve aralarına 1 zincir çekiyoruz.

(4 tane su taşı gerisi ikili trabzan olacak burasıda ayak altına gelecek olan kısım)

8 sıra su taşı olduktan sonra tam ortaya denk gelen iki su taşını örmeden dönüyoruz.

7 sıra daha bu şekilde örerek birleştiriyoruz.

Ve üzerine sık iğne yada yalancı sık iğne ile istediğiniz uzunluktan bileğiniz ölçüsünde bilek kısmını yapıyoruz.

Kolay Gelsin…