Soğan ve Kına Kürü İle 15 Dakikada Saç Dökülmesini Engelleyin

Günde ortalama 50-100 adet saç telimiz dökülmektedir. Bu sayının biraz daha fazla olması saçlarımızın açılmasına ve zamanla kelliğe neden olmaktadır. Özellikle erkeklerde 30 yaş başlangıç oluyor.

Bunun nedeni hormonal değişiklikler, stres, sağlıksız beslenme kaynaklı olmaktadır. bu yazımızda sizlerle saç dökülmelerini engelleyecek ve yeni kıl köklerinin oluşumunu destekleyecek denenmiş tarifleri sizlerle paylaşacağım.

Soğan – Sarımsak Kürü

Kükürt saç köklerinin gelişiminde çok büyük rol oynamaktadır. Soğan ve Sarımsak kükürt açısından en zengin olan besinlerin başında gelmektedir. Bir soğan ve ve 3 diş sarımsağı rendeleyerek suyunu çıkarınız bu suyu saç derisine uygulayarak 15 dakika bekletip durulayınız. Kokusu durulandıktan sonra 5 dakika içerisinde çıkacaktır. Bu karışımın içine hindistan cevizi yağı da ekleyebilirsiniz.

Kına – Hardal Yağı Kürü

60 gram kına ile 250 gram hardal yağını karıştırınız. Bu karışımı kaynayana kadar ısıtınız ve üzeri kapalı ılıtınız ve ılık halde iken saç derisine uygulayınız. ve bu karışımı kuruyana kadar saçınızda bekletiniz ve soğuk su ile yıkayınız.sogan-sarimsak-kuru

Soğan Kürünün Saçlarınızdaki Muhteşem Etkileri

Soğanda bulunan kükürt ile saç köklerini besleyerek hızlı büyümesini sağlıyor.

Soğan ile Saçlarınıza Bakım Yapın

Soğanı küçük parçalar halinde doğrayın ve tülbent ile suyunu çıkarın ve bunu saçınıza uygulayın hafif bir şampuanda sürerek 15 dakika bekletiniz. Yıkayınız saçlarınız parladığını ve hızla uzadığını göreceksiniz.

Soğan ve Yoğurt Kürü 

1 Soğanın suyu ve 1 kaşık limonu karıştırınız ve saçınıza uygulayıp 45 dakika bekletiniz. Bu kür saçlarınızdaki yaları ve kepeklerinizi temizler.

Soğan ve Limon Kürü

1 Soğan ve 1 limonun suyunu karıştırın saç derisine 15 dakika uygulayınız bu kür ise saç dökülmesini ve kepeğe karşı etkilidir.

sogan-kuru-

Soğan ve Bal Kürü 7 Günde İyileştiriyor

Akciğer ve nefes sorunları arasında en sık karşılaşılan sorun astım, elerji ve akciğer enfeksiyonları sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Sigara Akciğer rahatsızlıkların gelişmesinde en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Bu Aktif yada pasif içicilikte dahildir. Çocuklarımızda sigara içilen ortamlarda bulunduğunda erken yaşta akciğer rahatsızlıklarına yakalanmaktadırlar.

Soğan ve Bal Kürü 7 Günde İyileştiriyor

1 Adet kırmızı soğan, 2 yemek kaşığı esmer şeker, 2 orta boy limon, yarım litre su, 7 kaşık bal.

Tencereyi ocağın üzerine koyarak şekeri karamelize ediyoruz. Üzerine doğradığımız soğanı ekleyerek bir kaç dakika daha kavuruyoruz. Üzerine yarım litre su ekleyerek kaynatıyoruz. Altını kapatıp dinlendiriyoruz ılıyınca içerisine 2 limonun suyunu ve balı da ekleyerek cam kapta bir gece bekletiyoruz.

Nasıl Kullanılmalı:

Çocuklarda sabahlarda 1 çay kaşığı, yetişkinlerde sabahları bir yemek kaşığı yemeklerden önce tüketmeliyiz.

Neye İyi geliyor

Soğan iyi bir antibiyotiktir. Akciğerlerdeki her hangi bir rahatsızlığın iyileşmesinde mükemmel ve hızlı çözüm olacaktır. Alkol ve Sigaranın verdiği zararı yok eder. Nefesi açarak kronik astım rahatsızlıklarının çözümler.sogam-bal-kuru

Soğan Kürü ile Beyaz Saçlara Elveda

Yaş geçtikçe gri saçlar kendini göstermeye başlar ve bunların yaşlılığın belirtileri olarak algılanır bazı kişilerde psikolojik sorunlara kadar yol açar. Sizin de gri saçlarınız kendini göstermeye başladıysa sizin için harika bir tarifimiz var.

Gri Saçlara Soğan Kürü Tarifi

2-3 adet orta boy soğanı blendırın içine atın ve doğramaya başlayın içerisine 1 bardak suyu yavaş yavaş ekleyerek püre haline getirin ve bu püreyi saç diplerine sürün ve 1 saat 30 dakika açık bir şekilde bekletin sirkeli suyla yıkayın. Bu kürü 2 haftada 6 kere uygulayın ve saçlarınızındoğal rengine döndüğünü göreceksiniz. Soğanın antibiyotik etkisi ile Ayrıca bu kür baştaki iltitihab ve sinüziti söküp atarak sağlığınıza kavuşmanıza yararı olacaktır.gri-saclara-dogal-cozum