Dolgu Zig Zag Battaniye Yapılışı

Merhaba arkadaşlar sizlerle kolay ve yapımı hızlıca olabilecek bir bebek battaniyesi modelini paylaşmak istiyorum.

İstediğiniz büyüklükte yapabileceğiniz bu battaniye zig zaglar oluşmaktadır. ve modelin bozulmaması için zigzagların yarım olmaması gerekir. bir zigzag 18 zincirden oluşmaktadır. Yani battaniyemiz 18 ve katları zincir atılarak yapılmalıdır.Battaniyeden yola çıkmış olsak ta aynı modelden siz battaniyesi, koltuk örtüsü yatak örtüsü de yapılabilir.folgu-zigzag-orgu-battaniye-yapimi

Dolgu Zig Zag Battaniye Yapılışı

ZigZag Bebek Battaniyesi Yapılışı

Deryanın Dünyası Program konuklarından Nurgün Tezcan Hanımın programda paylaştığı Zig Zag Bebek battaniyesi modelini sizlerle paylaşmak istiyorum.

ZigZag Bebek Battaniyesi Yapılışı

Öncelikle 180 ilmek çekiyoruz.  180 ilmek ile 80 cm oluyor battaniyemiz daha fazlada çekebilirsiniz. Yada oyasını biraz büyük yaparak büyütebilirsiniz.

Öncelikle 3 zincirle yukarıya çıkıyoruz ve 3 seferde çıkılan 2 trabzan yapıyoruz ve 3 zincir çekip alttan  delik atlayıp yine 3’lü 2 tane trabzan yapıyoruz.

Yine 3 zincir 3 zincir öteye atlıyoruz ve yine 2 tane trabzan yapıyoruz 3 zincir çekp aynı deliğe yine 2 tane trabzan yapıyoruz.

3 zincir çekip yine 2 tane trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip yine 3 ileri 2 tane trabzan yapıyoruz ve hiç zincir çekmeden 3 ileri 2 tane trabzan yapıyoruz ve baştan anlattığım modeli tekrar ediyoruz.

Boyu 90 cm olunca bitirip. Kenarlarına ister trabzan ister oya ile süslüyoruz.

Battaniyemize 4 ip gidiyor ve iki sırada bir renk değiştiriyoruz.

Ve bütün trabzanlar 3 seferde çıkılıyor.