Adidas Bebek Patiği Yapılışı

Merhaba arkadaşlar facebook sayfası olan Tudunun Örgü işlerinin kendi elleriyle yaptığı adidas marka ayakkabı kalıbından çıkartılan bebek patiği modelini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu tip patikler bu yıl çok moda ve küçük bebişlerin ayağında hemde şık duruyor hemde ayaklarını sıcacık tutuyor. Özellikle erkek bebeklere yönelik fazla model olmamasına karşın bu model erkekler için harika durmaktadır. Adidas bebek patiğinin yapım aşamaları resimlerin üzerinde yazmaktadır. Galerideki resimlere tıkladığınız yapılışını aşama aşama takip edebilirsiniz.

Tığ İşi Ebruli Bebek Battaniyesi Yapımı

Merhaba arkadaşlar sizlere tığ işi harika bir battaniye modeli paylaşmak istiyorum battaniyemizin ilk sırası karışık fakat 2 sırada bir kendini tekrarladığı için bir kaç sıradan sonra kolaylaşıyor.

Öncelikle 5 zincirle bir yuva oluşturuyoruz.

1. SIrada: 3 zincirle yukarı çıkıyoruz 1 zincir 1  trabzan 1 zincir şeklinde 7 trabzan olana kadar devam edip sırayı kapatıyoruz.

2. SIrada: 1 deliğe sık iğne ile bağlıyoruz, 2. deliğe 7 trabzan yapıyoruz, 1 deliğe sık iğne ile batıyoruz ve deiğer deliğe 7 trabzan yapıyoruz. 4 tane köşe olduğunda diğer ucu ile sırayı kapatıyoruz.

3. Sırada: 4 zincirle yukarıya çıkıp bir trabzan 3 zincir çekiyoruz 1 trabzan 1 zincir 1 tane trabzan yapıyoruz ( aynı deliğe) 5 zincirle atlayıp diğer deliklerede aynı işlemi uygulyarak  sırayı tamamlıyoruz.

4. SIrada: ilk 1 zincirin üzerine 7 tane sık iğne batıyoruz 3 zincirin üzerine sık iğne ile batıyoruz yine diğer 1 zincirin üzerine 7 zincir çekiyoruz, sık iğnenin üzerine sık iğne yapıp bu işlemleri tekrarlayarak sırayı kapatıyoruz.

5. Sırada: 4  zincirle çıkıp 1 trabzan yapıyoruz 5 zincirle  diğer deliğe geçiyoruz

Çiçekli Kolay Patik Yapılışı

Patiğimize öncelikle 35 ilmek atarak başlıyoruz.

35  ilmeğimiz ile bir sıra haraşo örüyoruz. daha sonra sadece bir tarafından olacak şekilde 1 taraftan arttırarak 10 diş haraşo örüyoruz ve 45 ilmeğimiz oluyor.

Arttırma yapmadığımız yönden bir seferde 30  ilmek kesiyoruz ve 15 ilmeği 10 sıra düz örgü olarak örüyoruz.

Daha sonra bir seferde kestiğimiz 30 ilmeği tekrar atarak haraşo örmeye başlıyoruz. Alttaki sırada arttırma yaptığımız yerlerde bu sefer 10 ilmek azaltarak 10 diş haraşo örüyoruz. ve diğer kısımdan da yine tek seferde 10 ilmek kesiyoruz.

Her iki taraftan da arttırarak 10 diş haraşo örüyoruz.

Daha sonra Her iki tarafntan da azaltarak 10 sıra örüp örgümüzü tamamlıyoruz. Anlatımlı resime bakarak anlatımı okursanız daha anlaşılır olacaktır. Dikiş için de resimden yardım alabilirsiniz.

Üzerindeki çiçeğin yapımı için Buraya Tıklayınız.cicekli-ptk

Kolay Tığ işi Patik Yapılışı

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır yapmayı planladığım bir modelin yapılışını yabancı bir siteden buldum ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu modelin ipi flora olarak adı geçen patiklik ipler kullanılmalıdır. Ve tabiki ona uygun olan bir tığ numarası ile üstten alma tekniğiyle yapılmaktadır.

Tığ işinde üstten almak tekniği nedir? diye soranları duyar gibiyim. Üsttan alma tekniği normal trabzanları yaparken battığımız delikler iki tane ipten geçmektedir burada ise sadece deliğin arkasında bulunan ipe batılarak trabzan yapılmıştır.

Patiğimize 50 zincir atarak başlıyoruz ve 20 sıra sık iğne yapıyoruz.

21. Sırada ise yanlardan 7 sık iğneyi örmeden geri dönüyoruz. 36 sıkiğne yapıyorum tam ortaya.

22. sırada ise tam 50 sık iğne yapıyoruz ve bu 36 sık iğne ardından 50 sık iğne sırasını 4 sefer tekrarlıyoruz bu kısım ayak ucumuz oluyor. bu dönüp geldiğimiz kısmı ipimizi koparmadan tığımız ile birleştiriyoruz. Arkasını da dikiyoruz. 40 tane zincir çekip 6 sıra üstten alma tekniği uygulayıp dikiyoruz.tig-isi-kolay-patik-yapimi

Motifli Bayan Patik Yapılışı

bu patikten arkadaşlar kendi çeyizime ve arkadaşlarıma hediye olarak bir sürü yaptım. ben yaparken kristal simli ip kullandım. Fakat dora iplerle yapılanlarıda özellikle daha büyük ayaklar için ve gündelik giyinmek isteyenler için ideal. Farklı renklerde olduğu için elimizde ufak ufak kalan ipleride değerlendirebilirsiniz. Oturulduğunda 1 çift patik bir günde rahatlıkla örülebilinmektedir.

Motifli Bayan Patik Yapılışı

Öncelikle patiğimize motifleri anlatarak başlayalım. Motifimiz Hanım Dilendi Bey Beğendi Motifidir.

6 zincir çekerek yuva oluşturuyoruz. Üzerine 3 zincirle çıkarak 3 zincirle çıkıyoruz. 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan 2 zincir, 3 trabzan 2 zincir yaparak uçları birleştiriyoruz.

Ve aynı şekilde 5 kat olacak şekilde yaparak bitiriyoruz. Bir motifimiz tamamlanıyor.

6 tane motiften bir tek 12 motiften bir çift patiğimiz çıkıyor. Daha sonra birleştirilme konusu videoda anlatılmıştır.


30 Dakikada Kare Patik Yapılışı

Arkadaşlar çok değişik ve çok şık bir patik örneğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu patiği 30 dakikada yapabilmek mümkün.

30 Dakikada Kare Patik Yapılışı

Öncelikle 8 zincirle bir yuva oluştuyoruz. üzerin 3 trabzan, 3 zincir, 3 trabzan 3 zincir, 3 trabzan 3 zincir 3 trabzan 3 zincir çekip kapatıyoruz.

2. sırada ise trabzanların üzerine trabzan 3 zincirlerin içerisine 2 trabzan 3 zincir 2 trabzan olacak şekilde yapıyoruz.

6 sıra aynı mantıkla yapıp bitiriyoruz.

Daha sonra tam ortadan üçgen olacak şekilde bir köşeyi tamamen diğer tarafıda yarısına kadar dikip dilmediğimiz köşe öne gelecek şekilde kıvırıyoruz. kare-ptk

İki Şişle Patik Bot Yapılışı

Merhaba arkadaşlar sizlerle harika ve kolay bir patik bot paylaşmak istiyorum. Bu patik modeli yengemin sürekli elinden düşmeyen her tanıdığı kızın çeyizine hediye olarak verdiği benim çeyizde de bir çok sayıda çıkan ve şuanda sıcacık giyindiğin harika bir patik.

Patik Botumuz Doranın yada nakonun patik ipleriyle 3 numara şişle 111 ilmek atarak başlıyoruz.

20 sıra 1*1 lastik örüyoruz. 21. sırada iki renk kullanmaya başlıyoruz ve haraşo olarak devam ediyoruz.

21. sırada 54 ilmek örüyoruz 55-55-56. ilmeği düz olarak birlikte örüyoruz. Önve arka sırada aynı şekilde örerek 15 diş haraşo olana dek devam ediyoruz.

Eksiltmelerden sonra 50 ilmeğimiz kalıyor 50 ilmeği 2*2 lastik olarak 10 sıra örüp bitiriyoruz.

 

Krokodil patik Yapılışı

Krokodil boyunluk, şal, panço modellerinden sonra krokodil örneği işlenerek yapılan botlarda özellikle ebruli iplerde harika görünmektedir. Sizlerle paylaştığım krokodil örneği ile yapılan bot öncelikle taban bölümü ayağınıza göre işlenen patiğimizde daha sonra ön kısımdaki krokodil işlenmiştir. daha sonra bot uzunluğuna göre yukarı doğru bot şekli verilmiştir.

Bebek, çocuk ve bayanlar içinde uyum sağlayabilecek bu modeli yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin…

Krokodil patik Yapılışıkrokodil-bot-yapilisi

 

Çok Kolay Şişle Patik Yapılışı

Bu çok şık patiğimizi örmekte çok kolay ister iki renk isterseniz de tek renk simli iplerle örebilirsiniz.

Öncelikle 3 ilmek atıyoruz ve her iki taraftandan arttırarak 17 diş haraşo örüyoruz ve 20 ilmeğimiz oluyor.

Çok Kolay Patik Yapılışı

bundan sonra arttırmadan 9 sıra haraşo örüyoruz. ondan sonraki sırada 7 ilmek 1*1 lastik 13 ilmek haraşo olarak şekilde 37 diş haraşo örüyoruz, sonra lastik örmeyi bırakıp 9 sırada haraşo örüp yine her sırada azaltmaya başlıyoruz. 3 ilmek kalınca bitiriyoruz.

ikiye katlıyoruz patiğimizi ve 3 ilmekten 9 haraşo sonuna kadar üst kısımı ve alt kısımını dikiyoruz. arkadaşlar gerçekten çok kolay ve hızlı bir şekilde örebilirsiniz. Herkese Kolay gelsin.lastik-patik-yapimi

1 Saatte Örülen Patik Modeli

Bu Patiğimizin Adına Haraşo Patik, Örgü Kolay Patik, Acemi Patik denmektedir. Netten Patik Modelleri arasında yapılan en kolay Patik modeli budur.

Bu çok şık ve kolay patiğimizin yapılış videosunu ve anlatımını sizlerle paylaşmak istiyorum.

1 Saatte Örülen Patik Modeli

Genellikle Flora patik ipi kullanarak örüyoruz patiğimizi.

32 ilmek atıyoruz 24 diş haraşo örüyoruz.

25. sırada 3 bir arada alarak topluyoruz.

26. sırada tek seferde kesiyoruz, ön üst ve arkadan dikiyoruz.

süslemesi sizin zevkinize kalmış çok kolay ve hızla örülen bu örneği güzel bir süslemeyle harika bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

haraso-patik-yapimi haraso-patik haraso-patik-2

Bayan Karpuz Patik Yapılışı

Çok şık olan bu patiğimiz farklı ve uyumlu renklerde örüldüğünde daha da hoş durmaktadır. Patiğimiz iki şiş ile alt kısımdan haraşo örülerek başlamıştır. gerkesin kolaylıkla yapacağı patiğimizin yapım aşamaları 3 bölüm halinde video olarak altta yer alacaktır

Bayan karpuz Patik Yapılışı

53 İlmekle başlanan patiğimiz 4 arttırma noktasından arttırılarak 7 diş haraşodan sonra 77 ilmeğe ulaşacaktır. taban kısımını tamamlamış olacağız.

Daha sonra ayağımızın üst kısmına gelen bölüm örülerek tamamlanacaktır.bayan-karpuz-patik


Saç Örgü Patik Bot Yapılışı

İki şişle örülen güzel patiklere bir yenisini daha eklemek istiyorum. Yabancı bir siteden modelini ve anlatımını bulduğumuz patiğin anlatımı ve videosu altta bulunmaktadır.

Saç Örgü Patik Bot Yapılışı

Çift şişle 42 ilmek at. İpi uzun bırak, daha sonra ilmek almada yardımcı olacak.

Başlarken ilk ilmek örmeden düz alınacak.
Biterken son ilmek ters örülecek.
*Bu iki örüş çok önemli, daha sonra kesimde işe yarayacak.

ÖN YÜZ ile başla
1) Örmeden düz al, (2 düz, 2 ters) x 4 kere, 8 düz, (2 ters, 2 düz) x 4 kere, 1 ters
2) Örmeden düz al, gördüğünü ör.
3) Örmeden düz al, (2 düz, 2 ters) x 4 kere, 8 düz, (2 ters, 2 düz) x 4 kere, 1 ters
4) Örmeden düz al, gördüğünü ör.
5) Örmeden düz al, (2 düz, 2 ters) x 4 kere, 8 düz, (2 ters, 2 düz) x 4 kere, 1 ters
6) Örmeden düz al, gördüğünü ör.
7) Örmeden düz al, gördüğünü örerken 8 düz iki ayrı saç örgü yapılacak.
Önce ilk dört, sonra ikinci dört. (06.10 dakikada) 1. SAÇ ÖRGÜ
İpi kes.
Çift şişle, örgünün devamına 16 ilmek ilmek at. (08.15 dakikada)

ARKA YÜZ ile başla
1) Örmeden düz al, (2 ters, 2 düz) x 8 kere, 8 düz, (2 düz, 2 ters) x 4 kere, 1 ters (42+16=58)
16 ilmek atacağız.Uzun bıraktığı ipi yürüterek kullan veya ipi keserek kullan. (10.17 dakikada)
2) Örmeden düz al, (2 düz, 2 ters) x 8 kere, 8 düz, (2 ters, 2 düz) x 8 kere, 1 ters (58+16=74)
3) Örmeden düz al, gördüğünü ör.
4) Saç örgüsüne 5 ilmek kalana dek gördüğünü ör.
dakika.
İkisine beraber üstten batarak kes.
Saç örgüsüne ayrılan 8 ilmekten sonra 3 ilmeği ör. İkisini üstten batarak kes.
Gördüğünü örerek sırayı bitir.
5) Örmeden düz al, gördüğünü ör.
6) 2. SAÇ ÖRGÜ

7) Örmeden düz al, gördüğünü ör.

8) Örmeden düz al, gördüğünü ör, 4. maddedeki kesim.
9) Örmeden düz al, gördüğünü ör.
10) Örmeden düz al, gördüğünü ör, 4. maddedeki kesim.
11) Örmeden düz al, gördüğünü ör.
12) 3. SAÇ ÖRGÜ, 4. maddedeki kesim.

* 12 ilmek kalana kadar keserek devam devam et.
* Son kesim sırası.
Örmeden düz al, ikisini üstten batarak kes, 8 düz ör, ikisini üstten batarak kes, son ilmeği ÖRMEDEN TERS AL. (12)

Yandan ilmek alacağız.
*  İlk ilmek alışı ve ÖRMEDEN TERS ALDIĞIN son ilmekle üstten batarak kes.

* Arka yüz :  Son ilmeği ÖRMEDEN TERS AL.
İlk ilmek alışı ve ÖRMEDEN TERS ALDIĞIN son ilmekle üstten batarak kes.
ÖN YÜZ
Örmeden düz al, 2 ters, 2 düz, 2 ters, 2 düz, 2 ters, son ilmeği örmeden ters al.
İlmek alışı ve ÖRMEDEN TERS ALDIĞIN son ilmekle üstten batarak kes.

ARKA YÜZ
Örmeden al, gördüğünü ör, son ilmeği örmeden ters al.
İlmek alışı ve ÖRMEDEN TERS ALDIĞIN son ilmekle üstten batarak kes.

Yandaki ilmekler bitene dek devam et.

ÖN YÜZ
Yandan ilmek al ve son ilmeği soldaki şişe geçir, birlikte üstten batarak kes.

ARKA YÜZ
Örmeden al, gördüğünü ör, son ilmeği örmeden ters al.
Yandan ilmek al ve son ilmeği soldaki şişe geçir, birlikte üstten batarak kes.

Sonrada aldığın 16’şar ilmek sırası bitene dek devam et.
Son arka yüzde son ilmeği ör.

ÖN YÜZ
İki sağa kes, sağ şişteki tek ilmeği sol şişe geçir, iki sağa kes….
Bütün ilmekleri bu şekilde keserek bitir.
İpi kes.


Basit Zarf Patik Yapılışı

Öncelikle çok şık ve spor duran bu haraşo Zarf patik yapışının çok kolay olduğunu belirtmek istiyorum sizlere. Bu patiğimizi ister büyüklere, yetişkinlere, isterse çocuk ve bebeklere uygulayabilirsiniz.

Basit Zarf Patik Yapılışı

3 ilmek atarak başlıyoruz patiğimize.Haraşo örerek her sıra başında 1 ilmek arttırarak ayal genişliğimize ulaşana kadar arttırıyoruz. genişliğine ulaştığımızda ise yine haraşo olarak düz şekilde ayak uzunluğumuzu ölçüp önden ve arkadan dikiyoruz. Üst kısmına da düğme yada ip geçiriyoruz.

Standart bir örgü olduğu için şiş yada ipiniz nasıl olursa olsun kolaylıkla yapabileceğiniz bir patik.11054464_1557523184536396_1749636198387354321_n

Göbek Eriten Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır

Her yerde sürekli karşımıza çıkan yoğurt kürünü ben de sizler için araştırdım. Aslında bu tip özellikle göbeğinizi eritin, kalçanızı eritin gibi yorumlar bulunan ibarelerden her zaman uzak durmak gereklliğini inandım fakat bu yoğurt kürünün içeriğine baktım ve buna tam puan verdim.

Eşiminde denemeye başladığı kür ilk günden etkisini göstermeye başlıyor.

Göbek Eriten Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır

3 Yemek kaşığı yağsız yada yarım yağlı yoğur, yarım limon suyu, 1 çay kaşığı pul biber bunları karıştırarak yemeklerden sonra yatmadan yarım saat önce tüketilmesi limon ve yoğurtun asitli olmasından dolayı yağları parçalayarak erimesine pul biber ise ısıtcı etkisiyle daha çabuk parçalanmasına yardım olmaktadır.

Biz birde bu karşıma içeriğinin çoğunluğu su olan salatalığı da doğrayarak ekledik gerçekten çok lezzetli bir karışım oldu.
İşte O Göbek Eriten Mucize Karışım;

Akerdion Bayan Patik Yapılışı

Facebook Melek misali sayfasının bizlerle paylaştığı İki renkli akerdion Patiği sizlerle paylaşıyoruz.

Patiğimiz oldukça basit ama bir o kadar da ayakta şık duruyor. İp olarak kristal iplerden bir koyu birde açık ton tercih etmeliyiz.

3 -,5 numaralı şiş te uygundur patiğimiz için.

Akerdion Bayan Patik Yapılışı

Koyu renkli ipimiz ile  30 ilmek atıyoruz ve haraşo örgüsü ile düzz bir şekilde  32 diş örgü örüyoruz. Sonra 3 sıra beyaz 3 sıra Pembe olacak şekilde beyaz olandan 6 grup olunca tekrar pembe ipimizi geçiyoruz 32 diş haraşo örüp bitiriyoruz. ve ucuna gelen iki renkli kısımını büzdürme işlemi yapıyoruz arka ve alt kısıma gelecek yerleri de iğne ile dikiyoruz.akerdion-bayan-patik