ŞİŞLE YAPILAN KOLAY HARİKA BEBEK YELEĞİ MODELLERİ ANLATIMLI

Şişle yapılan bebek yeleği modelleri, iki şişle kolay yelek, bebek yelekleri modellerinden sizler için derleyerek paylaşmak İstedim.

Özellikle kolay olanları ve iki renkli olanları tercih ettim bu modellerde fazla ip gitmediği için elinizdeki ipleri de değerlendirme şansınız olacaktır. Sizlerle de Derya Baykal Hanımın Daha önce anlatmış olduğu KOLAY Bebek Yeleği Modelinin Videosunu Da Paylaşarak yapımı için de yardımcı olmak istedik.

ŞİŞLE YAPILAN KOLAY HARİKA BEBEK YELEĞİ MODELLERİ ANLATIMLI

Bu Modellerden Sizler de ister hediyelik ister bebeğinize isterseniz de satış amaçlı yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

 

 

URGAN İPİNDEN PASPAS VE KAPI SÜSÜ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Urgan ipinden Kapı süsü yapımı, halattan paspas yapılışı, kalın ipten kolay kapı süsü yapılışı.

Kalın Urgan ipi kullanılarak Silikon tabancası ve çiçeklerle süslenerek yapılan kapu süsü ve Paspas yapımını yoğun istek üzerine yapmaya karar verdim İyiki de vermişim çok kolaymış.

Malezemeler.

Urgan İpi (Nalbur dan En küçük Boy) 2 Metre – Metresi 9 tl
Çubuk Silikon – 5 adet Tanesi – 50 kuruş
Çiçek  – 2 Demet – Demeti 6 Tl
Toplam Maliyeti: 32,5 tl

URGAN İPİNDEN PASPAS VE KAPI SÜSÜ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Urgan İpi Yapıştırılması;

TIĞ İŞİ FISTIK ÇEKTİRMELİ YELEK YAPIMI – VİDEO ANLATIMLI

Çeyizlik Tığ İşi Fıstıklı İp Çektirmeli Yelek Yapımı Örneği Sizlerle uzun süredir paylaşmak istediğim bir örnekti.

Tığ işi yeleklere yeni bir örnek olarak giren bu model gelin yeleği içinde harika olacaktır. Bu Tığ işi fıstıklı yelek örneği çok zor gibi dursa da Kolay Tığ işi Örneklerinden bir tanesidir. 36-40 beden arası 3 angora ip yetebilmektedir. Alt sıraları tabiki her yelekte olduğu gibi trabzan şeklinde yapmalıyız.

Tığ ile 8 tane uzun ilmekler çekilerek arasına ise 4 dolama ile Fıstıklar yapılarak yapılan Yelek Örneğinde Tek dikkat edilmesi gereken konu Fıstıkları yaparken ip çektirme yerlerini kastırmamak olmalıdır. 

Bu Örneği öncelikle kızıma başladım ve 1 yaş için 1 tane angora yumak yetmektedir.
TIĞ İŞİ FISTIK ÇEKTİRMELİ YELEK YAPIMI – VİDEO ANLATIMLI

TIĞ İŞİ FISTIK ÇEKTİRMELİ YELEK YAPIMI – RESİMLİ ANLATIMLI

ŞİŞLE ÖRÜLEN KOLAY BONCUK KOLYE YAPILIŞI

İki şiş ile rengarenk boncuklar kullanarak kolye yapımını uzun süredir , boncuk kolye yapımı, örgü kolye videosu yokmu diyen arkadaşlar için resimli ve Türkçe videolu olarak paylaşmak istedik.

Bu Kolyemizin Yapılış videosu Sevil örgü kanalının tasarımıdır kendisine teşekkürler. Kolyemiz hem çok kolay hem de çok hızlı bir şekilde örülen ÖRGÜ BONCUK KOLYE yi severek örecek ve Sevdiklerinize hediye etmek isteyeceksiniz.

KOLAY ŞİŞLE ÖRÜLEN ÖRGÜ BONCUK KOLYE Yİ önce kızım ve kuzenime ördüm şimdi ise kızmın sınıf arkadaşları kolye için sıraya girdi. Yapacak olan herkese şimdiden kolay gelsin Sevgilerle Hatunzade…
ŞİŞLE ÖRÜLEN KOLAY BONCUK KOLYE YAPILIŞI VİDEO


ÖRGÜ KOLYE RESİMLİ ANLATIM İÇİN;

Basit Haraşo Bebek Yelek Örneği Yapılışı Video

Renkli Kolay Haraşo bebek Örgü yeleği 2 Şişle örülen basit bebek yeleğine örnektir, bunu yeni bebek bekleyen acemi annelerde sadece haraşo örgü yaparak yenidoğan bebeklerine yelek örebilirler.

Bu örneğimiz pratik yazar tarafından anlatılmıştır.Elinde kalan iplerimizi değerlendirerek yapılmıştır 2 adet ip gitmiş ve 4 numaralı şiş ile örülmüştür. Ölçüler Yenidoğan Bebeğe Göre Verilmiştir sizde bebeğinize ve ip kalınlığınıza göre ilmek sayılarını ayarlayabilirsiniz.İlmek sayı ve sıraları alttaki videomuzda mevcuttur.

Basit Haraşo Bebek Yelek Örneği Yapılışı Video

Kolay Haraşo Bebek Yeleğinin Bitmiş Halinin resimleri ise;

Küp Selanik Bebek Battaniyesi Modeli

Merhaba Arkadaşlar bugün başlamış Olduğum Küp Selanik bebek Battaniyesi Modelini Sizlerle Paylaşmak İstedim.

Uzun Süredir ara verdiğim örgü örme serüvenime geri dönmenin vermiş olduğu mutlulukla hızlı Bir Şekilde Küp Selanik bebek Battaniyesi Modeline Hızlı bir Girişle Başladım. 6 tane Bebek İpi Gitmektedir Battaniyemiz için.

Ayrıca ben battaniyemizde boş alınan Yalancı Selanik ile Başladım Onun içinde İkinci Videodan Yardım alabilirsiniz.
Küp Selnaik Örgü Modeli Bebek Battaniyesi

Hanım Dilendi Yazlık Yelek Yapımı

Merhaba arkadaşlar Facebook Ayselin Hobi Evi Sayfası ve Grubunun sahibi Aysel ablamın kızı ipek için ördüğü çok spor bir yelek modelini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Genç kızlarımız için ve genç bayanlar içinde uygun olabilecek bu yeleğimiz Kartopu yaz gülü ipleri ile örülmüştür. Motif, Motif yapılarak birleştirilen yelekte 37 tane hanım dilendi bey beğendi motifi, 2 tanede yarım motif bulunmaktadır. Siz isterseniz sizler evde kalan iplerinizi değerlendirmek adına farklı renklerde uygulayabilirsiniz. Yada tam tersi tek renk olarak tasarlayabilirsiniz.

Hanım Dilendi bey Beğendi Motifinin Yapımı ve birleştirilmesinin videolu açıklaması için buraya tıklayınız.Hanim-dilendi-bey-begendi-yelek-yapimi

Kurtçuk Lastik Yapılışı

Merhaba arkadaşlar sizlerle özellikle çeyizlik yelek ve hırka modellerinde değişik yapmanızı sağlayacak harika bir teknikle tanıştırmak istiyorum. Tekniğimiz şiş ve afgan mili yardımıyla 10 ilmek üzerinden yapılmaktadır.

Öncelikle şişimi ze gevşek bir biçimiz 10 ilmek atıyoruz ilmeklerin içinden afgan milimize geçirerek 10 ilmeğimizin içinden bir ilmek çekip şişimi ze bırakıyoruz. Daha sonra yine aynı şekilde 10 ilmek atıyoruz ve yine aygan mili ile içerisinden geçirip yine diğer ilmeği şişimize bırakıyoruz.

Motifli Örgü Tunik Yapılışı

Merhaba arkadaşlar sizlerle motif ile yapılan örgü tunik modelini paylaşmak istiyorum.
Motifli Örgü tuniğimiz, Hanım dilendi bey beğendi Motifinin birleşiminden oluşmaktadır.
24 tane hanım dilendi bey beğendi motifinin 3 satır, 4 sütun olarak iki parça oluşturuyoruz.
Daha sonra ise bunun üzerineden köşelere su taşı yapmak suretiyle istediğimiz uzunluk ve genişliğe gelene kadar büyütüp bir taraftan kol askılarını yaparak dikiyoruz.
Motifli örgü tuniğimizi isterseniz yazlık merserize iplerle örerek pareo yada deniz elbisesi olarakta kullanabilirsiniz.
Hanım Dilendi Bey Beğendi motifinin Yapılışı için Tıklayınız.bayan-bluz

 

Renkli Yelpaze Örneği Yapılışı

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle bugün özellikle bebek örgülerinde battaniye, yelek, hırka gibi modellerde yada angora iplerimizle öreceğimiz şal ve yelek modellerinde kullanabileceğimiz bir renkli yelpaze modelini paylaşmak istiyorum.

Renkli Yelpaze Örneği Yapılışı

Modelimize öncelikle 5 ve 5 in katları ilmek atarak başlıyoruz.

ana rengimizle 3 diş haraşo örüp diğer rengimize geçiyoruz.

Köşe ilmeğimizi ördükten sonra 3. ilmeğin altından bir ilmek çıkartıp şişimize takıyoruz sıradaki ilmeği örüyoruz ve ondan sonra 4 ilmeğide aynı delikten aynı şekilde çıkartarak örüyoruz.

Arka sırada ise aşağıdan uzatarak taktığımız ilmekleride sırada ilmekle ikisi bir arada alarak örüyoruz.

bu sırayıda tamamladıktan sonra ilk sıradan itibaren devam ederek istediğimiz ölçüde büyütüyoruz.orgu-modeli

Pıtırcık Yelek – Şal Örneği Yapılışı

Merhaba Arkadaşlar sizlerle bugün çok hoş ve çok güzel bir modeli paylaşmak istiyorum.

Modelimizde önler 92 zincir, arka ise 176 zincir üzerine kurulmuştur. iki sıra trabzandan sonra resimlerde gördüğünüz model örneğimizi.

Örneğimiz öncelikle aynı deliğe 2’li Fıstık (Badem) yapılarak üzerine sık iğne ile kitleyip 3 zincirle pıtırcık yapılmasından ibarettir. Aynı sıkiğne üzerine aralarına zincir çekmeden bir önceki örnekten 8 tane yapılarak 4 sık iğne öteye Sık iğne ile batıp yine aynı şekilde 8 pıtırcık yaparak ilk sırayı tamamlıyoruz.

2. Sıramızda ise 2 zincir çekerek her pıtırcığın arasına sık iğne ile bağlayarak geçiyoruz.

11081383_569294499879116_5064293935352242361_n 11082555_10153155861918718_6456516063195847692_n 11083632_10206134779442107_5974381116608566561_n 11049450_10153155860478718_35335678212119723_n 11081118_10153155861118718_968140812254033674_n

Çeyizlik Fıstıklı V Yelek Yapılışı

Merhaba arkadaşlar yine sizlerin karşısına harika bir çeyizlik gelin yeleği olarak ta bilinen Fıstıklı V yelek örneği ile geliyorum Yeleğin resim ve yapılışları Duygu ablama aittir. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

Çeyizlik Fıstıklı V Yeleğimizin Yapılışına 92 zincir çekerek önlerden başlıyoruz. 2 sıra trabzan yapıyoruz.

ilk sırada 3 zincirle yukarı çıkıyoruz ilk deliğe 3 lü fıstık yapıyoruz, 1 zincir çekiyoruz, yine aynı deliğe 3 lü fıstı yapıyoruz 1 zincir daha çekip 3 delik öteye yine aynı işlemi yaparak sırayı tamamlıyoruz.

Ve bu mantıkla resimlerdeki gibi yaka ve kol kesimlerini uyguluyoruz.

Arkamız ise 176 zincir çekerek başlıyoruz ve önlerdeki gibi örneği döşüyoruz.

Modelimiz simli iplerle daha hoş ve güzel durmaktadır.

Çeyizlik Harika Tığ İşi Yelek Modelleri

Çeyizlik Tığ işi yelek Modelleri özellikle kolay Olması Sebebiyle Fıstıklı Yelek Modeli, Zigzag Yelek Modeli, Fıstıklı Yelek Modeli gibi birçok örgü yelek modeline sizler için sayfamızda yer verdik

Merhaba arkadaşlar sizden gelen mesajlar üzerine tığ ile yapılan çeyizlik, günlük olarak giyilebilecek yelek modellerini sizlerle paylaşmak istedim. Özellikle bu kış sezonuna damga vuran genellikle lif yaparken kullanılan fıstık örneği kullanılarak yapılan modeller çok sayıda türedi ve ortaya harika işler çıktı. Fıstık örneği kullanılarak yapılan Çeyizlik Fıstıklı Başak Yelek Örneği için Tıklayınız.

Sitemizde En çok beğenilen Yapraklı Yelek modelinin yapılışı için buraya tıklayınız..

Muhteşem örgüler sayfasının sahibi Muhterem hanımın bizlerle paylaştığı Firkete işi gelin yeleğinin yapılışı için tıklayanız.

Aralarında Motif Makinesi ile yapılan modellerde Bulunmaktadır. Motif Makinesi İle yapılan Gül Motifli Yelek için Buraya Tıklayınız. Birbirinden güzel tam 32 tane tığ ile yapılan kolay ve zor modeller bulunmaktadır.

1,5 yumaktan çıkan ütülenerek giyilen Kolay Oklava işi Çapraz Yelek Modeli İçin Tıklayınız.

Değişik ve güzel modellerden olan Çeyizlik Yonca Yelek Modelinin Yapılışı İçin Buraya Tıklayınız.

İnşallah aralarından beğenilerinize sunmuş olduğumuz yeleklerden beğendiğiniz çıkmıştır. Sevgilerle HATUNZADE…


batik-yelek-150x150 d-yelek-yapilisi firkete-isi-yelek-yapimi-33 fistikli-yelek-modeli guzel-orgu-bayan-yelekleri kelebek-yelek-modeli krem-oklavali-yelek-modelleri-el-orgusu-tig-isi-yelek-20014 orgu-yelek-tig-isi tig-isi-yelek-modelleri tig-isi-yelek-modelleri-2 tig-isi-yelek-modelleri-7 tig-isi-yelek-modelleri-5 tig-isi-yelek-modelleri-6 tig-isi-yelek-modelleri-4 tig-isi-yelek-modelleri-3 tig-isi-yelek-modelleri-12 tig-isi-yelek-modelleri-11 tig-isi-yelek-modelleri-10 tig-isi-yelek-modelleri-9 tig-isi-yelek-modelleri-8 tig-isi-yelek-modelleri-13 tig-isi-yelek-modelleri-14 tig-isi-yelek-modelleri-15 tig-isi-yelek-modelleri-16 tig-isi-yelek-yaprakli yelek-ornegi-2 yelek-ornegi-1 oklava-isi-yelek yonca-yelek-ornegi yelek-ornegi-3 basak-yelek abiye-ylk

Düz Örülen Haraşo Yelek Yapılışı

Merhaba arkadaşlar sizlerle 36- 38 bedene uygun çok kolay örülen harika bir yelek modelini paylaşmak istiyorum.

Modelimizin yapılışı yabancı kaynaklı bir siteden alınmıştır.

Orta kalınlıkta bir ip 4-4,5 numaralı şişimize 100 ilmek atıyoruz. 100 ilmeğin 50-50 farklı renklerde olacak. isterseniz ayrı ayrıda örebilirsiniz 50-50 olarak.

40 sıra düz örgü olarak örüyoruz ve 41. sırada alt kısımdaki parçadan 15 ilmek örüp 35 ilmeği kesiyoruz.

15 ilmekte diğer renkten kesip 35 ilmeği örüyoruz. Dönüş sırasında ise bu ilmekleri tekrar atıyoruz ve yine 100 ilmek olarak 55 sıra örüyoruz. bu kısım arka kısım oluyor. 56. sırada yine alt kısımdan 15 ilmek örüyoruz 35 ilmek kesiyoruz yukarıdan da 15 ilmeği kesip 35 ilmeği örüyoruz. 40 sıra daha haraşo örüp bir kerede kesip bitiriyoruz. Bu kadar kolay.

Yalnız 36-38 beden için 6 yumak gitmiştir belirtilmiş haraşo olduğu için fazla ip gitmektedir.

Kolay Kelebek Örneği Yelek Yapılışı

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle yine yapımı çok basit ama harika bir görünüme sahip bir çeyizlik yelek modeli paylaşmak istiyorum.

Bu modeli çeyizlik yelek modeli olarak yapıldı fakat bunu bebek yelek, hırka modellerinde yapabilirsiniz. Hatta aynı modelden yeleğinize takım olarak patik bile yapabilirsiniz.

Öncelikle istediğimiz genişlik kadarıyla zincir çekiyoruz yada su taşı yapıyoruz.

Su taşı ( Aynı boşluğa 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan) yaptığımızda direk üzerine modeli döşüyoruz fakat zincirle başlarsak üzerine 3 sıra trabzan yapıyoruz.

Örneğimize bir sutaşı 15 zincir 1 su taşı 1 zincir 1 su taşı şeklinde bir örnek bu şekilde yapılıyor ve uzunluğunca bu modeli 4 sıra boyunca yapıyoruz.

5. Sırada: Su taşını yapıyoruz 8 zincir çekip alttaki 15 zincirin hep birlikte topluyoruz ve üzerine 8 trabzan olarak 4 sıra yapıyoruz zincirsiz su taşı yapıyoruz.

6. Sırada: su taşı yapıyoruz 8 zincir çekiyoruz trabzanın ucuna sık iğne ile bağlıyoruz ki sabit dursun diye tekrar 8 zincir çekiyoruz ve su taşı yapıyoruz.

7 Sıradan sonra tekrar ilk sıradan aynısını yapıyoruz.