ŞİŞLE YAPILAN KOLAY HARİKA BEBEK YELEĞİ MODELLERİ ANLATIMLI

Şişle yapılan bebek yeleği modelleri, iki şişle kolay yelek, bebek yelekleri modellerinden sizler için derleyerek paylaşmak İstedim.

Özellikle kolay olanları ve iki renkli olanları tercih ettim bu modellerde fazla ip gitmediği için elinizdeki ipleri de değerlendirme şansınız olacaktır. Sizlerle de Derya Baykal Hanımın Daha önce anlatmış olduğu KOLAY Bebek Yeleği Modelinin Videosunu Da Paylaşarak yapımı için de yardımcı olmak istedik.

ŞİŞLE YAPILAN KOLAY HARİKA BEBEK YELEĞİ MODELLERİ ANLATIMLI

Bu Modellerden Sizler de ister hediyelik ister bebeğinize isterseniz de satış amaçlı yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

 

 

URGAN İPİNDEN PASPAS VE KAPI SÜSÜ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Urgan ipinden Kapı süsü yapımı, halattan paspas yapılışı, kalın ipten kolay kapı süsü yapılışı.

Kalın Urgan ipi kullanılarak Silikon tabancası ve çiçeklerle süslenerek yapılan kapu süsü ve Paspas yapımını yoğun istek üzerine yapmaya karar verdim İyiki de vermişim çok kolaymış.

Malezemeler.

Urgan İpi (Nalbur dan En küçük Boy) 2 Metre – Metresi 9 tl
Çubuk Silikon – 5 adet Tanesi – 50 kuruş
Çiçek  – 2 Demet – Demeti 6 Tl
Toplam Maliyeti: 32,5 tl

URGAN İPİNDEN PASPAS VE KAPI SÜSÜ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Urgan İpi Yapıştırılması;

TIĞ İŞİ FISTIK ÇEKTİRMELİ YELEK YAPIMI – VİDEO ANLATIMLI

Çeyizlik Tığ İşi Fıstıklı İp Çektirmeli Yelek Yapımı Örneği Sizlerle uzun süredir paylaşmak istediğim bir örnekti.

Tığ işi yeleklere yeni bir örnek olarak giren bu model gelin yeleği içinde harika olacaktır. Bu Tığ işi fıstıklı yelek örneği çok zor gibi dursa da Kolay Tığ işi Örneklerinden bir tanesidir. 36-40 beden arası 3 angora ip yetebilmektedir. Alt sıraları tabiki her yelekte olduğu gibi trabzan şeklinde yapmalıyız.

Tığ ile 8 tane uzun ilmekler çekilerek arasına ise 4 dolama ile Fıstıklar yapılarak yapılan Yelek Örneğinde Tek dikkat edilmesi gereken konu Fıstıkları yaparken ip çektirme yerlerini kastırmamak olmalıdır. 

Bu Örneği öncelikle kızıma başladım ve 1 yaş için 1 tane angora yumak yetmektedir.
TIĞ İŞİ FISTIK ÇEKTİRMELİ YELEK YAPIMI – VİDEO ANLATIMLI

TIĞ İŞİ FISTIK ÇEKTİRMELİ YELEK YAPIMI – RESİMLİ ANLATIMLI

ŞİŞLE ÖRÜLEN KOLAY BONCUK KOLYE YAPILIŞI

İki şiş ile rengarenk boncuklar kullanarak kolye yapımını uzun süredir , boncuk kolye yapımı, örgü kolye videosu yokmu diyen arkadaşlar için resimli ve Türkçe videolu olarak paylaşmak istedik.

Bu Kolyemizin Yapılış videosu Sevil örgü kanalının tasarımıdır kendisine teşekkürler. Kolyemiz hem çok kolay hem de çok hızlı bir şekilde örülen ÖRGÜ BONCUK KOLYE yi severek örecek ve Sevdiklerinize hediye etmek isteyeceksiniz.

KOLAY ŞİŞLE ÖRÜLEN ÖRGÜ BONCUK KOLYE Yİ önce kızım ve kuzenime ördüm şimdi ise kızmın sınıf arkadaşları kolye için sıraya girdi. Yapacak olan herkese şimdiden kolay gelsin Sevgilerle Hatunzade…
ŞİŞLE ÖRÜLEN KOLAY BONCUK KOLYE YAPILIŞI VİDEO


ÖRGÜ KOLYE RESİMLİ ANLATIM İÇİN;

Basit Haraşo Bebek Yelek Örneği Yapılışı Video

Renkli Kolay Haraşo bebek Örgü yeleği 2 Şişle örülen basit bebek yeleğine örnektir, bunu yeni bebek bekleyen acemi annelerde sadece haraşo örgü yaparak yenidoğan bebeklerine yelek örebilirler.

Bu örneğimiz pratik yazar tarafından anlatılmıştır.Elinde kalan iplerimizi değerlendirerek yapılmıştır 2 adet ip gitmiş ve 4 numaralı şiş ile örülmüştür. Ölçüler Yenidoğan Bebeğe Göre Verilmiştir sizde bebeğinize ve ip kalınlığınıza göre ilmek sayılarını ayarlayabilirsiniz.İlmek sayı ve sıraları alttaki videomuzda mevcuttur.

Basit Haraşo Bebek Yelek Örneği Yapılışı Video

Kolay Haraşo Bebek Yeleğinin Bitmiş Halinin resimleri ise;

Kolay Boncuklu İğne Oyası – Videolu Anlatım

Sayamız ve sitemizde tığ ve iğne yapılan bir çok oya modeline bir yenisi daha eklendi. Boncuklu Kolay İğne Oyası Modeli Harika bir beğeni aldığı için sizlerle yapılış videosunu paylaşmak istedim.

Çeyizlik Tığ Yazma Oyaları, Çeyizlik İğne Yazma Oyaları ve danteller gibi bu örnekte çeyizin favorisi olacak gibi görünüyor. Sizlerden de boncuklu çember örneğimiz için yorumlarınızı bekliyoruz.

Sİzlerde çeyizlik ve kullanım amaçlı diğer örnek, oya ve örgüleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Kolay Boncuklu İğne Oyası – Videolu Anlatım

..

Damacandan Dekoratif Gondol Yapımı

Son Zamanlarda Tesbihlik, Havluluk gibi ürünler dekoratif ve şık durması amacıyla çok fazla tercih edilebiliyor.
Bu Ürünü Havlu Koymak İçin, Sabun Koymak İçin, Konsol Üzeri Aksesuar Yada seccade ve Tesbih koymak için kullanabilirsiniz. Hemde Çok Uygun bir Maliyetle.
Bu ürününn Damacan olarak kullandığımız kısmı hobi marketlerde daha sert bir ürün olarak satılıyor fakat damacanda gayet şık ve dayanıklı oluyor.
Malzemelerimiz;

Dmacan
Silikon tabancasi,
Elyaf
Kumaş
Damacandan Gondol Yapılışı Aşağıdaki Videomuzda Yer Almaktadır;

Kulaklı Bere Yapımı – (Derya Baykal 18 Kasım 2016)

Derya İle Gülümse Programında Bugün (18 Kasım 2016 Cuma) Sibel kavaklıoğlu ile birlikte Harika bir Kulaklı Bere modeli Paylaşıldı.

Bu Bereyi İsterseniz Bant olarak isterseniz bere olarak kullanılabiliniyor. ben Bu modelden kızıma ve eşime bere kendime ise hemen bir bant başlıyorum. Üstteki eksiltme ve model döşenmesi klasik örgülerde yaptığımız gibi fakat alt bandana kısmı harika oluyor.

Sizlerle bu berenin Yapılışını Video AnLatımlı olarak Paylaşmak İstedim.

Kulaklı Bere Yapımı 1. Bölüm

Derya Baykal Bahar Yeleği Yapımı 25-04-2015

Kanaltürk Deryanın Dünyası Program konuğu Sibel Kavaklıoğlu bizler için harika bir yelek modelinin yapılışını Paylaştı.

Bahar Yeleği Yapımı:

Merserize ip ve 2 numaralı tığ kullanılarak oluşturuluyor yeleğimiz. Kalın merserize ip ile 38 beden, ince merserize iple 36 beden için oluyormuş verilen ölçülerde.

Derya Baykal Bahar Yeleği Yapımı Arka Kısım:

90 Zincir çekiyoruz üzerine aralarında 6 zincirle olan 25 kutucuk yapıyoruz 26 sıra yapıp bitiriyoruz.

Derya Baykal Bahar Yeleği Yapımı Ön Kısım:

Öncelikle 7 zincirle bir yuva oluşturuyoruz.

1. Sırada: 13 trabzan üzerine aralarında bir zincir olan 11 trabzan oluşturuyoruz.

2. sırada. Bir tek Bir çift olacak şekilde trabzan yapıyoruz, üzerine yine aralarında zincir olan Kutucuk yapıyoruz.

3. Sırada: 2 tek bir çift olacak şekilde trabzan yapıyoruz üzerine ise 1 zincirle 20 kutucuk yapıyoruz.

4. Sırada her boşluğa iki trabzan gelecek şekilde 40 trabzan yapıyoruz üzerine aralarında 1 zincir olan 27 kutucuk yapıyoruz ve 27 kutucuk üzerine 12 zincirle  batarak 7 bölüm oluşturuyoruz.

üzerine 12 trabzan 2 zincir 12 trabzan şeklinde 7 bölümüde hazırlıyoruz. En üste 6 zincirle 27 file oluşturuyoruz. 14 sıra file olduğunda 7 fileyi dönerek örmeye başlıyoruz. 7 fileyi 12 sıra örüp bitiriyoruz.

Aynı parçadan bir adet daha yapıyoruz. Ve 16. fileye kadar tığ yardımıyla arkayla birleştiriyoruz.derya-baykal-22-nisan-2015-izle-sibel-yelek

Sebzeli ve Salamlı Makarna Salatası Tarifi

Merhaba arkadaşlar sizlerle diyet makarna tarifi paylaşmak istiyorum. Malzemelerimiz evde her daim bulunan malzemeler ve 15 dakikada hazırlanabilecek pratik bir tarif.

Sebzeli ve Salamlı Makarna Salatası Malzemelerimiz:

1 pkt kepekli makarna, 2 Domates, 2 Biber, 1 kutu mısır, 300 gram salam, 200 gram peynir, 200 gram yoğurt, 2 yemek kaşığı mayonez, tuz

Sebzeli ve Salamlı Makarna Salatası Yapılışı:

Makarnamızı tuzlu suda haşlıyoruz. Sebze ve salamı küçük küçük doğruyoruz. Peyniri kalınca rendeliyoruz. Makarna ılınınca karıştırdığımız yoğurt ve mayonezi makarnaya güzelce yediriyoruz üzerine sebzeleri boca ediyoruz ve makarnamız hazır herkese afiyet olsun.sebzeli-jambonlu-makarna-salatasi

 

Örümcek Kız Kıyafeti Nasıl Yapılır?

ARKA ETEK: Sarı ile 140 ilmek başlanır. 38 cm olunca, her ilmeği çift alıp, 70 ilmeğe düşürülür. Arkayı örerken, saks mavi 2 ye bölerek 30 sıra ayrı ayrı düz örülür. Kol kesimi için tek kenarlardan önce 5, sonra 3’er ilmek kesilir. Saks mavi örgü boyu 27cm olunca bitirilir. Ortaya fermuar dikilir.

ÖN ETEK: Sarı ile 140 ilmek başlanır. Arka gibi örülür. 33. cm de orta ilmekte, 3 ilmek kırmızı takılır. Sarıdan 3 ilmek kesilir. Dönüşte, yanlardan kırmızı 2’şer arttırılırken, sarıdan 3 kesilir. Yine kırmız› 2’şer arttırılıp,
sarıdan 3 kesilir. Toplam 2+2+2+1+1 arttırma yapıp, bel kısmına gelindiğinde her ilmek 2’şer alınarak 70 ilmeğe inilir.

Üst beden
için 25 saks mavi, ortadaki 20 ilmek kırmızı, kalan 25 ilmek saks mavi olarak devam eder. Kol boyu 11 cm olunca 5 ve 3’er ilmek kesilir. 27 cm de bitirilir. Öndeki kırmızı ilmekler, 6 sırada 1, sakstan 1 eksilterek arttırılır. Kırmızının 22. cm’inde tüm kırmızı ilmekler kapatılır (yaka).

KOL: Saks ile 44 ilmek lastik örülür. 8 sıra sonra, her ilmek içinden ilmek çıkartarak 90 ilmeğe tamamlanır.10 ilmek mavi, 10 kırmızı, 20 mavi, 10 kırmızı, 20 mavi 10 kırmızı, 10 mavi partiye ayrılır. 8 sıra örüp, kol yuvası kesilir. 4 kere 1’er ilmek daha kesilir.12 kere 3’er ilmek kesilir. 30 ilmek kalınca bitirilir.

PELERiN: Kırmızıyla 86 ilmek başlanır.
Bir tarafı 6 ilmek haraşo örülür. Her sırada, 60 ilmek örüp, geri dönülür.Tekrar 80 ilmekle sıra tamamlanır. Yaka kısmına haraşoyla başlayıp, yanlardan 1’er arttırarak haraşo örülür. Fiyonk: 20 ilmekle düz başlanır. 30 cm örüp, ikiye katlanır. Bant için 4 ilmekle 33 cm örülür. Fiyonk banta, büzülerek dikilir. 4 cm’lik kordonun altına lastik dikilir.orumcek-kiz-elbisesi

Kolay Bebek Yeleği Yapılışı

Merhaba arkadaşlar sizlerle örgü bilmeyenlerin bile rahatlıkla örebileceği günde 2 tane bile örebileceğiniz çok şık ve çok kolay yelek örneğini paylaşmak istiyorum.

Derya Baykal’ın ankaradan gelen konuklarından Zerrin Kaya hanımın haraşo ve basit ajur tekniklerini kullanarak örülen yeleğimiz yenidoğan için ölçüleri altta yer almaktadır.

Öncelikle yeleğimize 100 gram bebek yünü gitmiştir ve 3,5 numaralı şiş kullanılarak örülmüştür.

Arkadan 62 ilmek atarak başladığımız Kolay Yelek Yapılışında  62 diş haraşo örülmektedir.

63. sırada 21 ilmek örüyoruz 20 ilmeği kesip 21 ilmek örüyoruz. iki tarafı ayrı ayrı örmeye devam edeceğiz. 21 ilmeği 20 diş düz olarak örüyoruz. 21. sırada 10 ilmek haraşo 11. ilmeği düz bir dolayarak ajur kalan ilmeği örüyoruz.

Kolay Yelek Yapılışında Arka sırada haraşo örüyoruz ön tarafta ise aynı şekilde arttırma yaparak devam ediyoruz.

Kolay Yeleğimizde 16 ajur olunca düz olarak 32 diş haraşo örüp bitiriyoruz. Kolay Bebek Yapılışı Tamamlanmış Oluyor. Güle Güle Kullanın.

Derya Baykal Yazlık Panço Yapımı 13-04-2015

Merhabalar Bugün Kanaltürk Deryanın Dünyası Programının konuğu Sibel Kavaklıoğlu oldu. Sibel hanım bizlerle Yazlık Panço Yapımını Paylaştı.

Derya Baykal Yazlık Panço Yapılışı:

Ön Kısım 100 ilmek atılarak başlanır, önde 16 ilmek örülür 1 ilmek dolanır 1 ilmek kesilir kalan ilmekler örülür.

Bu şekilde 30 cm olana kadar örmeye devam edilir. 30 cm den sonra 16 ilmek örülür 1 ilmek kesilir ve 6 sırada bir bu işlem tekrarlanır. Bu işlem 5 defa tekrarlanır. 45 cm olduğunda ise 8-8-14-8-8-10 olarak aynı teraftan omuz kesilerek 2 defada bitirilir.

Arka Kısım:

200 ilmek başlanır 45 cm olduğunda öndeki gibi omuz kesimi yapılarak dikilir. Saçak Takılarak şal yapımı tamamlanır.

derya-baykal-15-nisan-2015-panco-yapimi-3 derya-baykal-15-nisan-2015-panco-yapimi-4 derya-baykal-15-nisan-2015-panco-yapimi derya-baykal-15-nisan-2015-panco-yapimi-2

 

Derya Baykal Örgü Tulum Yapılışı 13-01-2015

Bugün (13 Nisan 2015)Kanaltürk Deryanın Dünyası Programının konuğu Nurgün Tezcan Şiş ile örülen 3-6 aylık bebekler için uygun olan Örgü tulumun yapılışını bizlerle paylaştı:

32 ilmek atarak iki parça olarak başlıyoruz tulumumuza.

16 sıra 32 ilmek olarak 2*2 lastik örüyoruz.

Ağ kısmını genişletmek için her sırada 1’er ilmek artırarak 37 ilmek olunca 15 sıra düz örüp bekletip diğer parçayıda aynı şekilde yapıyoruz.

İki parçayı tek şişe getirerek tam ortadaki 3 ilmeği bir arada alarak 5 sıra örelim.

64 ilmek kalınca 60 sıra oluncaya kadar düz devam ederek örüyoruz.

Sağ ve soldaki 14 ilmeği lastik örerek 8 sıra olunca sağ ve solda 1 seferde 4’er ilmek kesiyoruz.

Bundan sonra lastik bitimlerinde iki bir arada alarak 22 ilmek kalan kadar örmeye devam ediyoruz.

İki Renkli Duble Lastik Nasıl Örülür?

Merhaba arkadaşlar son günlerde sitemizde çok fazla sorulan özellikle atkı ve berelerde çift taraflı kullanmak isteyenlerin tercih edebileceği çok güzel bir tekniği sizlerle paylaşmak istiyorum.

İki renkli Duble lastik örülürken iki renk bir arada götürülür. Öne ve Arkaya götürülürken iki ip aynı anda götürülür ama yalnızca bir tanesi ile örülür.

Normal lastik gibi 1 düz 1 ters lastik örülür fakat ilk renkle düz örülürken, diğer renkle ters örülür, arkada ise önde düz örüşen rengimizle ters örgü yapılır ve istenilen boya gelince tek bir ip ile kesilerek bitirilir.cift-lastik-ornegi
İki Renkli Duble Lastik Nasıl Örülür?