Erkek Kovboy Şal Modeli Yapılışı

Merhaba arkadaşlar yabancı siteden gördüğüm bir modeli daha sizlerle paylaşmak istiyorum.

Erkek Kovboy şal da diyebiliriz bu modele ve yapılışını üzerinden sayarak veriyorum.

Erkek Kovboy Şal Yapılışı

Örgümüzde iki farklı çeşit ip kullanıyoruz bir batik ve batiğe uygun tonda tek renk ip. tek renk ipimizle 35 ilmek atılarak başlanıyor örneğimiz 2 diş haraşo örüyoruz. ve 14 ilmek renkli ipimizle haraşo örüyoruz ve batik ipimize geçiyoruz 11 ilmek düz örgü örüyoruz ve dönüyoruz 11 ilmek batik iple düz 14 ilmek tek renk ipimizle Haraşo Örüyoruz.

Sırayı dönerek 14 ilmek tek renk iple haraşo, batik iple ise  21 ilmek düz örgü yaparak geri dönüyoruz.

Dönüşte 21 ilmek ters batik iple, tek renk iple 14 ilmek haraşo örüyoruz.

düz renk iple 14 ilmek haraşo, batik iple 11 ilmek düz örgü yaparak aynı şekilde dönüyoruz.

ve tek renk iple 2 diş haraşo örüyoruz ve bu şekilde döne döne aynı işlemi gerçekleştiriyoruz.

Kasketli Bere Yapılışı

Kasketli Bere Yapılışı:

61 İlmek atarak 3 diş  haraşo örüyoruz.

4. sırada ise 51 ilmek örerek geri dönüyoruz. ve sıra başına kadar örüyoruz.

5. sırada 61 ilmek örüp sonuna kadar geliyoruz. ve döüşte bu sefer yine 51 ilmek örüp dönüyoruz.

6. ve 7 sırada tamamen bütün ilmekleri örüyoruz

8. sırada son 15 ilmeği örmeden geri dönüyoruz ve geri dönüş sırasında da 15 ilmek bırakıp döyüruz ve 31 ilmek örmüş oluyoruz.

10 ve 11 sıraları tamamen sıra sonuna kadar örüyoruz

12. sırada 41 ilmek örüyoruz dönüyoruz ve dönüşte 21 ilmek örüp dönüyoruz.

13 ve 14. sırayı sıra sonuna kadar örüyoruz.

15. sırada 25 ilmek kalana kadar örüyoruz ve dönüşte 11 ilmek örüp döüypruz

ve 4 sıra daha haraşo örüp örneğe geçiyoruz bundan sonra istediğiniz modeli örebilirsiniz.

 

Erkek Bere Atkı Modeli Yapılışı

Merhaba arkadaşlar çok fazla erkek bere ve atkı soranlar vardı yabancı bir siteden bulunan bu bere benim çok hoşuma gitti. özellikle spor giyinen gençlerin tercih edebileceği şıklıkta bir model olabileceğimi düşündüm. Bu modelin yazıyla anlatımı gerçekten neredeyse mümkün değil ama 3 tane video sırasıyla sitemize yüklendi altta mevcut bu sıraları takip ederek örneği uygulayabilirsiniz. Bizde başladık aynısını yapmaya ve fikir olsun isteyenler için 117 ilmek atarak 2,5 numaralı şişle başladık.

Değişik Erkek Bere Modeli Yapılışı

tığ işi erkek bere olurmu demeyin gerçekten harika bir model tığı alttan ve üstten geçirme tekniği ile sırasını güzelce takip edersek gerçekten çok hoş bir model.

kalın ipten yapmak gerekiyor erkek beremizi sert ve kalıp gibi durabilmesi için ve yün numarasına göre tığ olmalıyız tabiki o da kalın olmalıdır. koyu renkler modelde daha iyi oturmaktadır.

erkek-orgu-bere-yaplisi

3 boyutlu Erkek Bere – Atkı modelinin Yapılışı

Arkadaşlar Melek programında Tülin İriş hanımın hem bayanlara hem de erkeklere uygun olan 3 boyutlu örgü tekniği ile yapılmış bir erkek atkı ve bere takımıdır. örgümüzün 3 boyutlu olmasının nedeni ise hem 8 hemde 4 numaralı şişin ve iki ayrı ipin kullanılmış olmasıdır.

Erkek 3 Boyutlu bere için: 8 numaralı şişle 90 ilmek başlıyoruz ve 1+1 lastik örüyoruz 8-10 sıra kadar (resimde haroşa örülmüş ama ben lastik ördüm) daha sonra diğer ince ipe geçerek 4 sıra düz örgü örüyoruz 4 numaralı şişimizle. bu mantıkla başımızın yükseliğine kadar örerek dikiyoruz ve bitiyor.

Erkek 3 Boyutlu Atkı İçin 

8 Numaralı şişimizle 50 ilmek atıyoruz (katlamadan yapılacak) 1 diş haroşa örüyoruz ve ince ip ve 4 numaralı şişle 4 sıra düz örüyoruz.bu mantıkla bitene kadar örüyoruz. bu kadar kolay ve gösterişli ben eşimin kardeşine ördüm. eşim görür görmez istedi. şimdide ona başlıyorum.

Erkek Atkı Modeli Anlatımlı

erkek-atki-yapilisiMerhaba arkadaşlar bu modelide aysel ablamdan aldım ellerine sağlık yalnız siparişi gönderdiği için resim alamamış bu yüzden resim netten.

Örgümüz 45 ilmek üzerine kuruluyor.

önceliklike 45 ilmek üzerine 7 sıra pirinç örgüsü yapıyoruz ve ardından örneği döşüyoruz. 7 ilmek pirinç ardından 31 ilmek ters örgü 7 ilmek pirinç şeklinde 3 sıra örüyoruz.

3 ilmek düz örgü 4 ilmek pirinç 3 ilmek düz örgü 4 ilmek pirinç 3 ilmek düz örgü 4 ilmek pirinç 3 ilmek düz örgü 7 ilmek pirinç örgüsü ile sırayı sıralıyoruz. ve bu aynı şekilde 4 sıra ördükten sonra tekrar 7 pirinç 31 ilmek düz örgü 7 ilmek pirinç ve bu mantıkla istediğimiz uzunluğa gelene kadar örüp 7 sıra sadece pirinç örgüsü yaparak kesip bitiriyoruz.