Şampuan İçine Doğum Kontrol Hapı Atarsanız…

dh5

Kadınlar ve erkekler saçları ile uğraşmayı ve saçlarının güzel, sağlıklı görülmesini severler. Genel de tüm değişimler saçta başlar. Kadınlar değişim istediklerinde genelde saçlarını boyatır veya kestirirler. Saçlarını kestiren kadınlar çoğu zaman vermiş oldukları bu karardan pişman olurlar ve saçlarını tekrar uzatmanın yollarını ararlar. Erkeklerde dökülen saçlarından mağdurulardır ve bunu engellemek ister. İşte sizlere bunun çözümü..

dh3

Doğum Kontrol Hapı..

Doğum kontrol hapı, bir tür hormon ilacıdır ve bu ilaç, saçlarınızın uzamasına yardımcı olur. Aynı zamanda saç köklerini beslediği için dökülmeleri engeller ve yeni saçların çıkmasını sağlar.

Peki, nasıl kullanacaksınız? Bitkisel içerikli bir şampuan alın. Doğum kontrol haplarını toz haline getirin ve bu şampuanın içine koyup iyice çalkalayın.

Hazırladığınız bu şampuanı, oda sıcaklığındaki karanlık bir ortamda iki gün bekletin. Daha da etkili olmasını isterseniz bu karışıma E vitamini ampulü de ekleyebilirsiniz.

2 günün sonunda, şampuanınızı saçlarınızı yıkamada kullanabilirsiniz. Durularken de soğuğa yakın ılık suyla durulayın. Saçlarınız, istediğiniz boya gelene kadar kullanabilirsiniz. Bu uygulamada dikkat etmeniz gerek en önemli şey ise, yıkama sırasında şampuanın saçınızdan başka bir bölgeye gelmemesidir. Aksi takdirde, değdiği bölgelerde tüylenmeye yol açabilir.

dh4

Saçınızı Ayırdığınız Yön Karakterinizi Ele Veriyor…

Herkes saçını belirli bir yerden ayırır, sağdan, soldan veya ortadan. Ama saçınızı ayırdığınız tarafın bir anlamı olduğunu ve sizin hakkınızda bir şeyler ifade ettiğini biliyor muydunuz? Saçınızı hangi tarafa ayırdığınız şekli aşağıdaki resimlerden bulun, sonra da bakın saçınızı ayırdığınız yön sizin hakkınızda neler ele veriyor öğrenin…

a
A) CESUR VE DÜŞÜNMEDEN HAREKET EDEN
Eğer saçınızı sola doğru ayırıyorsanız risk almayı seviyorsunuz. Sizin için tehlike diye bir şey yok.
Hiçbir şeyden korkmuyorsunuz ve yeni deneyimlere açıksınız. Tam bir heyecan insanısınız.
Ama bazen sonuçlar hakkında düşünmeyebiliyorsunuz ve bu da sizin için her zaman iyi sonuçlanmıyor. Biraz daha ön görüşlü olmanızda fayda var.

b
B) DİREK VE SAKİN
Eğer saçınızı ortadan ayırıyorsanız süper rahatsınız. Hiçbir şey sizi rahatsız etmiyor.
Kimin ne düşündüğü umrunuzda olmadığından fikirleriniz çok net. Ama bu netliğinizle birini kırdığınız zaman sakin mantığınızla bu sorunun üstesinden gelebiliyorsunuz.
Sakinliğinizin insanları rahatlatan bir tarafı var. Fakat bu yönünüzün suistimal edilme ihtimalini unutmayın.

c
C) GELENEKSEL VE ŞEFKATLİ
Eğer saçınızı sağa doğru ayırıyorsanız çok şefkatli bir insansınız. Babacan ya da anaç bir tavrınız var. İnsanlar dertleriniz sizle rahatça paylaşabiliyor ve siz de çözüm yaratmaya çalışıyorsunuz.
Her zaman kurallara uyarsınız ve çizgiyi geçmekten hoşlanmazsınız. Aşırılıklar asla size göre değildir. Sizin neyi nasıl yapacağınız her zaman bellidir.
Arkadaş grubunuzdaki dinleyici sizsiniz. Dostlarınız anlatır, siz de dinlersiniz. Ama kimsenin bu duyarlılığınızdan yararlanmasına izin vermeyin!

Yanan Tencere Nasıl Parlatılır ?

Yanan tencereler her kadının mutfakta korkulu rüyalarından biridir. Yanan yemeğin ziyan olması ayrı bir konu, evin her yerini saran yanık kokusu ayrı bir konu ve tencerenin kapkara olması ayrı bir konudur. 3’ü de son derece can sıkıcıdır. Hadi yemeğin yanmayan bölümünü biraz olsun kurtarabiliriz. Evi havalandırıp o kötü yanık kokusundan kurtulabiliriz . Peki yanan tenceremiz ne olacak ? Onu nasıl temizleyeceğiz? Hangi temizleyici ürünü kullanacağız? Temizlerken çizilmesini nasıl engelleyeceğiz? Sanırım işin en zor kısmı burada. Ama işinizi kolaylaştıracak püf noktası bu videoda. İzleyin…

Kolay Resim Çizme

Resim yapmak güzeldir. Bir de işin içine çocukların hayalleri ve zevkleri girdiğinde bambaşka bir dünyadır. Bizler anneler, babalar, ablalar ve abiler olarak büyüdük. Belki ufakken hayallerimiz bizlere çok güzel resimler yaptırdı ama o hayal dünyasını öldürdük ve artık yapamaz olduk. Çocuklar bir şeyler üretmeyi ve bunu sunmayı çok severler. Aynı zamanda karşısındaki insanlardan da bunları bekleyebilirler. Çocuğunuz ya da kardeşiniz, elinize kağıt kalem tutuşturup ” Haydi ( Anne,Baba, Abla, Abi…) bana kuş çizmeyi öğret! ” diyebilirler. Eminim birçok büyük benim gibi ” Hay Allah! Nasıl çizeceğim şimdi ? ”, ” Yok yavrum, yok bende o yetenek.”,” Şimdi git, sonra gel.” veya ” Güzel çizemiyorum ben.” diyordur. Gerçekten resim çizmek yetenek ve teknik işidir. Şimdi ben de sizlerle birkaç hayvan çizme tekniklerini paylaşacağım.

Akbaba

akbaba-cizimi

Çıta

cita-cizimi

Deve

deve-cizimi

Fare

fare-cizimi

Fil

fil-cizimi

Kedi

kedi-cizimi

Kirpi

kirpi-cizimi

Tavuk

Kolay-Tavuk-Cizimi1

Köpek

kopek-cizimi

Maymun

maymun-cizimi

Penguen

penguen-cizimi

Sincap

sincap-cizimi

Tavşan

Kolay Tavşan Çizimi

Tavuk

tavuk-cizimi

Fare

tom-ve-jerry-cizimi

Ayı

ayi-cizimiBalina

balina-cizimi

Kuş

kus-cizimiAslan

 

 

 

Kolay Aslan Çizimi

 

 

 

Soğan Diliminin Mucizevi Etkisi

Soğanın antibiyotik etkisi eski çağlardan beri bilinir. Ama hepimiz kokusundan rahatsız olduğumuz için çok fazla tüketemeyiz. bunun için yabancı kaynaklı sitede karşılaştığım bir kaç bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Soğan kanı arındırı, kan dolaşımını hızlandırıcı, toksinleri atıcı, dezenfektan, hızlı yara iyilştirici, mukus sıvılaştırıcı, soğuk algınlığı ve gribe iyi geldiğini biliyoruz fakat bu rahatsızlıkların giderilmesi için soğanı sadece yememiz gerekmiyor.

Soğanı Dilimleyip Yatak Ucunuza Koyun

Soğan dilimlerini bir tabağa yerleştirerek yatak başınıza koyduğunuzda sabaha kadar (kapıyı kapatmayı unutmayın) sabaha kadar solunum yollarınızın açıldığını göreceksiniz.

Soğanı lapa olarak uygulayarak göğsünüze sürerseniz balgam attırıcı ve kabızlığınıza iyi geldiğini göreceksiniz.

Soğan Dilim Ağrı Kesiyor.

Ayak Sinir Uçlarımızda 7 bin tane sinir ucu olduğundan soğan dilimlerini romatizmal ağrıların olduğu yere yada ayağınızın içine yerleştirip bir streç yada çorapla sarıp uyuduğunuzda hem vücudunuzun dinlendiğini hemde ağrılarınızın Geçtiğini Göreceksiniz.

Kırıklara İyi Gelen Soğan ve Zeytin Çekirdeği Kürü için Buraya Tıklayınız.

 

 

Evde Çamaşır Deterjanı Nasıl Yapılır?

merhaba arkadaşlar sizde benim gibi deterjanın pahalı ve kimyasal içerikli olmasından şikayetçimisiniz? Bunun için bir araştırma yaptım ve Erkan Şamcı hocamızın bu konu ile ilgili harika bir tarifi bu tarifi sizlerle paylaşmak isterim.

Evde temizlik yapıyorum diye bir yığın kimyasalı evimizin her yerine kendi ellerimizle saçıyoruz. Özelliklede çamaşır ve bulaşık makinesi gibi az su ile temizlik yapan makinelerde. Özellikle bu makinelerimizde doğal olan ürünleri tercih edersek çağımızın hastalığından bir nebze bile olsa uzak kalmış oluruz.

Evde Deterjan Nasıl Yapılır? sorusunun cevabı çok basit ve 4 basit malzemede gizli.

Doluca bir kaşık Çamaşır sodası, Bir kaşık Borax, Yarım kaşık Karbonat ve 1 kaşık rendelenmiş Kalıp sabunu hepsini bir kapta karıştırıyoruz ve Bir Yıkamalık Çamaşır deterjanımız çok uygun fiyata hazırlanmış oldu.

Peki Ya yumuşatıcı olarak ne kullanacağız Dediğinizi Duyar gibiyim. Yumuşatıcı içinde Sirke kullanabilirsiniz. Hem yumuşacık hemde hijyenik olacaktır çamaşırlarınız.evde-deterjan-nasil-yapilir

Evde Çamaşır Deterjanı Nasıl Yapılır?