Limon Çekirdeği ile Eviniz Her Zaman Mis Gibi Kokacak

Hatunzade olarak sizlerle basit püf noktalarını paylaşmaya devam ediyoruz. 10 Dakikada yapacağınız bu hüner sayesinde hem evinizdeki kötü kokular hapsolacak hem de sürekli mis gibi rahatlatıcı limon kokusu olacak.

Limon Çekirdeği ile Eviniz Her Zaman Mis Gibi Kokacak 

İhtiyacımız olan malzemeler limon çekirdeği, saksı, çakıl taşı ve topraktır.

Limon çekirdeklerini ayırarak 1 gece önceden suda bekletiyoruz ve ertesi gün üstündeki kabuğu soyuyoruz. toprağın içine küçük tohumları yerleştirerek üzerine bir kaç çakıl taşı koyup bitiriyoruz. ve evet evimiz için hazırladığımız doğal bir parfüm hemde sürekli kokacak üstelik 10 dakikada hazırladık. 1 Hafta 10 gün içerisinde filizlenerek büyüdüğünü ve etrafa mis gibi kokular yaydığını göreceksiniz üstelik çok ta dekoratif. Ayakkabı dolabının olduğu yere ve salonunuza yerleştirdiğinizde bütün eviniz misler gibi kokacaktır.

 

12 Comments on Limon Çekirdeği ile Eviniz Her Zaman Mis Gibi Kokacak

 1. ben bunu yaparım ki:)) Erkan Şancı beyden limon çekirdeğinden filiz almak 3 yılı bulur diye duymuştum ekranda vazgeçmiştim. kendi ağacımın limonları olgunlaştığın da kesin deneyeceğim limonu çok güzel çünkü:)
  teşekkürler.

  • Kesinlikle haklısınız 2. Aya yakın bir zamanda filizlenme oluyor.bu içerik pinterest isimli site den copy past yapılmış bir içerik. Üzücü!

 2. Selamlar!İlk yaptigimda limon cekirdeklerinin kabugunu cikarmamistim.Onlar cikmadi.Daha sonra cekirdeklerdeki kabuklari cikartmayi becerince,filizlendiler.Çok güzeller.Kokularıni bekliyorum.

  • Çekirdekten filizlenme olur boy atar yaprak verir fakat kokmaz ancak fidan boyutuna ulaştığında çiçeklenme olursa kokar
   Fazla su vermeyin nemli tutun yeşil dekoratif görüntü olur

 3. Slm .siz yazılanlara fazla insnmayın.ben iki üç kere .filizlenmesi en az 3 /4 hafta sürüyor.
  Benim tafsiyem :çekirdekleri bir gece suda bekletin daha sonra dış kabuğunu içine zarar vermeden soyun .daha sonra bir kağıt mendil veya peçetin içine koyun suyla nemlendirin.daha sonra küçük bir poşetin içine koyun hava almıyaçak şekilde katlayın.1-2 hafta filizlenmesini bekleyin.daha sonra yukarıda yazıldığı gibi saksıya dikin.hava ceryanından ve fazla ßoğuk ve direk güneş ışınından koruyun.

  • çok iyi anlatmılşsınız ben de aynen anlattığınız gibi yaptım ancak bir tanesi tuttu ve çok yavaş büyüyor

 4. Ben yaptım ama önce filizlenmesi için bir hafta 10 gün kadar nemli peçeteye sarıp poşete koyup hava aldırmıyorsunuz ve filizlenince toprağa dikiyorsunuz 2 tane filiz dikmiştim yazın tatile gidince unutmuşum kurudu fakat tekrar yaptım filizlenmesini bekliyorum şimdi

 5. Arkadaşlar limon çekirdeğinin kabuğunu soyma aşamasına kadar ki kısmı uygulayın daha sonra ilk okulda yaptığınız fasulye Pamuk fidesi şeklinde bir kaba koyun peçete ile de olur. Limonları peçete içine koyup sadece biraz nemlendirin ve kabın kapağı kapatın ışık almayan bir yerde yaklaşık 1 hafta kadr bekletin fide olacaktır. Bu işlem tamamlandıktan sonra pet bardağa toprak koyun oluşan çekirdek fidesini de toprağın 1 cm derinliğine fide aşağı bakacak şekilde üstünü toprakla örtün bu kadar basit bir işlem ben yaptım yesermesini bekliyorum

 6. Koku olmaz birkere orda abartmıs.limonun cekirdeyini ıslak bir kagıt havlu arasına koyup kucuk bir posete sarin .mutfak dolabinın bir kosesine koyun.bir hafta sonra filizlenecektir iste onu topraga ekin.buyumesini bekleyin.gec buyuyor.

 7. Merhaba ben hiç birini yapmadım çekirdekleri toprağa hemen diktim hepside filizlendi fidan boyuna ulasti. Su an dikilmeyi bekleyen uc limon portakal ve mandalin agaclarim var. Dedikleri gibi ev mis gibi kokmuyor ama yapraklarini ellerinizle ovustudugunuzda guzel kokular alabilirsiniz. Meyve vermesi icinse yada evde bodur olarak birakmak için asilama yapmaniz gerekiyor diye biliyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*