Sol Tarafa Yatmanın Mucize Etkileri

Sol Tarafa Yatmanın Mucize Etkileri
11 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 7.513 kez okundu.

Herkes yatakta farklı şekillerde yatar fakat bazıları yorgun bir şekilde uyanır. Bunun nedeni yatış pozisyonumuz olabilir. Uzman doktorların yaptığı araştırmalarda sl tarafında yatanların, diğer uyuma pozisyonlarına göre daha sağlıklı ve dinlendirici olduğu belirlendi.

Anatomik Nedenler

Mide ve Pankreas sol tarafımızdadır. Biz sol tarafımıza yattığımızda pankreas enzimleri daha çabuk emilecek mide suları için yol açarak sindirimi kolaylaştıracaktır. Özellikle yemekten kısa bir süre sonra yatıldıysa bu çok önemlidir.

Sağlıklı Kalp İçin

Kalbimizde hepimizin bildiği gibi sol tarafımızdadır. Aort kan pompalamak için kavisli şeklini düzenler ve daha iyi kan pompalama işlemi yapar. Kalbimiz yorulmaz ve kan dolaşımından dolayı olan rahatsızlıklarınız düzene girer.

Dalak Sağlığı için

Dalağımızda sol tarafımızdadır ve dalak bağışıklık sistemini güçlendirmek için esastır. Uyku halinde bağışıklık sistemimizin güçlenmesi ve zayıflamaması için sol tarafımıza yatmalıyız.

Ayrıca Lenf düğümlerini, glikoz, protein ve metabolizmamızın daha iyi çalışması için sol tarafa yatmak bunların daha iyi bir şekilde süzülmesini sağlamaktadır. sol

Etiketler:

Sol Tarafa Yatmanın Mucize Etkileri Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. ayyyy dedi ki:

  peygamberimiz sag tarafina yatarmis peygamber yaptigi herseyde hem bir hikmet hemde sayisiz fayda vardir herzaman sagima yatar sagdan kalkmaya calisirim bu yalan haberlere inanmayin
  hem tip ta bir ilke vardir “bugun dogru bildiklerimiz yarin yanlis olarak kabul edilebilir”
  ama peygamberimizin dogrulari kiyametekadar dogrudur

  1. yaniiiiii dedi ki:

   Bencede cok dogru soluyorsun arkadasim sana bu konuda katılıyorum.

 2. Fatma dedi ki:

  Saçmalamayın ne sol tarafı ya Peygamber efendimize direkt Allah öğretti. O yürüyen kuran’dı sağ taraf sağ…

Sayfa başına git
Google+