1 saatlik Bebek Ucagin Cop Kutusunda Bulundu

1 saatlik Bebek Ucagin Cop Kutusunda Bulundu

Yeni kalkan uçakta rutin kontrollerini gerçekleştiren yetkililer bir bebek ağlama sesi duyunca sesin geldiği noktaya ilerledikçe çöpten gelen seste henuz kordonu üzerine bulunan bir erkek bebeğin sesi olduğu anlaşıldı.

Hastaneden taburcu edildikten sonra yeni dogum yapan kadın, yeni doğan bebeğini ucagin içindeki çöpe bırakmakla suçlanıyor.

Mauritius’taki havaalanı çalışanları, uçağın rutin gümrük kontrolü sırasında çöp kutusuna da baktıklarında çok beklenmedik bir manzara ortaya çıktı . Orada terk edilmiş bir henuz bir saatlik bile olamayan yenidoğan erkek bebek buldular. Madagaskar’dan kalkan uçak 1 Ocak’ta hemen Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’na indirildi. Bebek buradaki en yakında  yerel bir hastaneye kaldırıldı.

Görevlilerin kamera kayıtlarına baktıklarında çocuğu doğurduğundan şüphelendiği kadın, fakat suçunu inkar etti . Ancak BBC’ye göre , daha sonraki bir tıbbi muayene, Madagaskar’dan 20 yaşında bir kadının doğum yaptığını doğruladı. Hastanede polis tarafından devlet korumasına alınan anne ve bebek bulusturuldu. Anne  ve bebeğin durumunun iyi olduğu açıklandı.

Etiketler

hatunzade

YORUM YAZIN