11 Yaşındaki Yiğit Dayanamadı

11 Yaşındaki Yiğit Dayanamadı

Samsunda Yaşayan 11 yaşındaki Yiğit Tesavi gördüğü hastaneden virüsü yenerek taburcu oldu ama Ailesinin sevinci uzun sürmedi.

 

Yiğitin babası oğlunuzun hayatını kaybetmesine feryat ederek ‘Oğlum çok başarılı bir öğrenciydi, idealist bir çocuktu, hayalleri vardı. Hastaneye gittiğimde ‘Baba 10 gün sonra seni görmek güzel’ demişti ama o güzelliği maalesef birlikte yaşayamadık” dedi. Gözyaşlarına boğulan anne Gülşah Benzer ise “Her gece rüyama gir tamam mı çocuğum, bekliyorum seni” diye ağıt yaktı.

Derecik Şehit Yasin Boy Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi Yiğit Benzer, rahatsızlanınca yapılan tetkiklerde Koronavirüs test sonucu pozitif çıktı ve karantinaya alındı. Durumu ağırlaşan ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Yiğit, 10 günlük tedavinin ardından dün taburcu edildi. Evine geldiği gün Kalp Krizi geçiren Yiğit, yeniden kaldırıldığı 19 Mayıs Tıp Fakültesi hastanesinin tüm müdehalelerine rağmen kurtarılmadı.

Gülşah Benzer, “Her gece rüyama gir tamam mı çocuğum, bekliyorum seni. ‘Ben iyiyim’ de, ‘rahatladım anne’ de. Bekliyorum seni çocuğum” diye ağıt yaktı

hatunzade

YORUM YAZIN