17 Yaşındaki Kızın Katili Kendini Böyle Savundu!

Süleyman K. tarafından öldürülüp, cesedi toprağa gömülmüş olarak bulunan Ecem Balcı cinayeti davasında 5. duruşması görüldü. Bir önceki duruşmada Ecem’in, annesinin sevgilisinden hamile kaldığını iddia eden katil, bu kez de “Ecem bakire değildi” diyerek savunmaya çalıştı.

5 Ocak 2018 tarihinde, Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde birden bire ortadan kaybolan ve ormanda gömülü halde bulunan 17 yaşındaki Ecem Balcı cinayetiyle ilgili açılan davanın duruşmasına devam edildi. Daha önceki duruşmalarda Ecem’in, annesinin sevgilisinden hamile kaldığını söyleyen katil zanlısı Süleyman K., aynı savunmayı tekrarladı. Süleyman K., “Ecem zaten bakire değildi” diyerek kendini savunmaya çalıştı. İnsanlık dışı suçu yetmezmiş gibi birde rezil bir şekilde kendini savunan Süleyman K.’ya verilecek hüküm merak konusu oldu.


Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki Ecem Balcı, 5 Ocak 2018 tarihinde evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Kızını merak eden aile, durumu polise bildirmesi üzerine polis ekipleri Ecem’i bulmak için arama başlatırken, Ecem’in annesi Esra E. (41) bir not bırakarak Kandıra’ya bağlı Kerpe’de kayalıklardan denize atlayıp hayatına son verdi. 


Polis ekipleri, Esra Ercöment’in intiharının kızıyla alakalı olabileceği üzerinde durarak olayla ilgili sıkı inceleme başlatarak Ecem’in annesinin arkadaşı Süleyman K. ve akrabalarını gözaltına almıştı. Gözaltındaki Süleyman K.’nın ifadeleri üzerine polis ekipleri, 16 Şubat gecesi Ecem’in cesedini Gölcük’e bağlı Ayvazpınar Köyü Yapraklı Deresi mevki’inde gömülü halde buldular. 


Süleyman K. sorgusunda Ecem’i öldürerek gömdüğünü itiraf etmesi sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerden N.K., Y.K., R.Ö.Y., K.A. ve İ.D. suç ve delilleri yok etme veya değiştirme suçundan adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Ömer Faruk Buz

YORUM YAZIN