26 Yaşındaki Kadın

26 Yaşındaki Kadın

Kanada’nın Edmonton şehrinde yaşayan Holly Gerlach’ın en büyük hayali çocuk sahibi olmaktı. 26 yaşında ise hayalini gerçekleştirerek Casey ismindeki kızını dünyaya getirdi. Doğum başarılı geçti ve anne bebeğiyle evine döndü.

Doğumdan bir hafta sonra ise hiç beklemedikleri bir şeyle karşılaştılar. Her şey Holly’nin boynunda ve bacağında acı hissetmesiyle baladı. Durumu giderek kötüleşince hastaneye kaldırıldı. Doktor, Holly’yi muayene ettikten sonra acı gerçeği öğrendi. Holly’nin boynundan aşağısı felçliydi

Ama makineye bağlı bile olsa her gün kızını görmek itiyor ona annelik yapamayacak olma düşüncesi onu bitiriyordu.

Bir gün hemşireyi çağırarak kuşağına çok canım acıyor dedi. Bu sevindirici bir haberdi çünkü bu kaslarını hissetmesi anlamına geliyordu.

Holly’nin durumu her gün daha da iyiye gitti. 78 günün ardından fizyoterapiye başladı. 87. günde ilk kez kendi kendine ayağa kalktı. Holly, zayıflayan kaslarını eski haline döndürmek için düzenli olarak egzersiz yapmaya başladı. Sonunda dört aylık kızını kucağına alabildi. 94 günün ardından Holly dengeli bir şekilde yürüyebilmeye başladı. 126.gününde ise taburcu edildi.

Holly, diş fırçalamak, saç taramak, yemek, yazmak ve yürüteçsiz yürüyebilmek gibi günlük eylemleri gerçekleştirebilmek için pratik yaptı.

Kızı için hayata tutturamam kadın kızını doya doya kucakladı. Evlat sevgisi insana hayata bağlayan olmaz dedirttin olduran manevi bir duygudur. Allah isteyen herkese nasip etsin

hatunzade

YORUM YAZIN