36 Saat Uykusuz Doktor

36 Saat Uykusuz Doktor

Ankara Şehir hastanesinde Kadın doğum kliniğinde Görev yapan Asistan Doktor Olan Rümeysa Berrin Şen 36 saat uykusuz olarak nöbetten çıktıktan sonra uykusuzluğa dayanamayarak kullandığı araba ile malesef kaza yaparak Hayatını Kaybetti.

Rümeysanın vakitsiz ve amansız ölümünün ardından hekim arkadaşları Sosyal medyadan #uykusuzdoktorlarölüyor diyerek yaşanılan olayın sadece bir kazadan ibaret olmadığına dikkat çekmek istedir.

Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Kliniği Asistanı Doktor Rümeysa Berin Şen (25), nöbetten çıkıp evine dönerken kullandığı otomobille yol kenarında duran kamyona arkadan çarparak yaşamını yitirdi. Genç doktorun meslektaşları hastane önlerinde pazartesi günü anma düzenlenmesi kararı aldı. Asistan hekimlerin maruz kaldığı iş yükü protesto ediliyor

Köy meydanında kılınan cenaze namazına, yakınları, meslektaşları ve Kayseri’deki cezaevinde tutuklu bulunan babası Murat Şen, savcılık tarafından verilen izinle kızının cenazesine katıldı. Cenazede anne Yasemin Şen, kardeşleri Serra Şen ve Arda Şen, güçlükle ayakta durdu. Rümeysa Berin Şen’in cenazesi, kılınan cenaze namazı sonrası köy mezarlığında toprağa verildi.

Yaşanılan elim olayla ilgili açıklama yapan milletvekili Çetin Arık

36 saat uykusuz kalan genç arkadaşlarımıza ‘Sen ameliyat yapacaksın, reçete yazacaksın, acil hastaya müdahale edeceksin’ deniyor.

* Ben de bir hekimim. Çok sayıda doktor arkadaşımın, ameliyathanede hastanın üzerine düştüğünü biliyorum. Narkoz veren bir anestezi asistanının uyuduğunu, cerrahın ‘Uyan, hasta gidiyor’ dediğini biliyorum.

Bu arkadaşlarımız bu şartta çalışıyor. ‘Hastanın karnında bıçak unutuldu, gazlı bez unutuldu’ diye haberler yapılıyor. İşte unutulmasının nedeni bu. Siz 36 saat uyumayan birisini ameliyata sokarsanız, damara dikiş at derseniz hastanın karnında makas unutabilir

hatunzade

YORUM YAZIN