4 Adet Suda Bekletilmiş Bademi Tüketin!!! Mucizeye İnanamayacaksınız

Badem, Fındık, Ceviz gibi kuruyemişler b vitaminleri, çinko, magnezyum, kalsiyum, demir açısından zengindir ve bunlara ek olarak sağlıklı yağlar içerir. Fakat bu kuruyemişlerin içerisinde bulunan fitik asit bu vitamin ve minerallerin bağlanarak alınmasını engeller.

Bu fitik asitin kuruyemişlerden uzaklaştırılması için en az 12 saat boyunca suda beklemesi gerekir. Akşamdan suya konulan yemişler sabah suyu dökülerek sadece meyvesi yenilirse günlük vitamin ve mineral ihtiyacının bir çoğunu karşılamış olursunuz.

Hergün 4 Adet Suda Bekleyen Badem Yerseniz…

Suda bekleyen badem; potasyum, tekli doymamış yağ ve protein yönünden güçlüdür. Badem, damarlara zarar veren iltihabı söker. E vitamini sayesinde ise kalp rahatsızlıklarını en aza indirir. Aynı zamanda içeriğindeki magnezyum ani kalp krizini önler.

30 Yaş Üzeri Kadınlar İçin Bir Mucize

Kolesterol probleminiz varsa bunun için günde 4 adet ıslatılmış badem tüketebilirsiniz. Bademde bulunan E vitamini ve kalsiyum, kolesterol seviyesini dengeleyecektir.

Bünyesinde bulunan vitamin ve enzimler sayesinde kemikleri, dişleri güçlendirir. Özellikle 30 yaş üstü kadınların günde bir avuç badem yemesi önerilir çünkü osteoporoz ile savaşabilen güçlü bir gıdadır.

Düzenli olarak tüketildiğinde vücutta zararlı maddelerin birikmesine engel olacaktır. Kolon aracılığıyla yiyeceklerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Kolon kanseriyle mücadele eder.

Beyin gelişimini destekler. Riboflavin ve L-karnitin beyin aktivitesine olumlu katkı sağlar. Düzenli olarak tüketildiğinde alzheimer’dan korur.

NOT: Bakliyatlar için de aynı mucize geçerlidir. Kuru Fasulye, Nohut, Mercimek gibi sebzeleri bu şekilde 12 saat bekleterek tüketirseniz daha faydalı olacaktır.

hatunzade

2 YORUM

  1. Avatar
    Alev Erginturk

    Kuru yemişlerin suda bekletilmesinin faydalarını daha önce okumuştum, fakat nohut fasulyenin de aynı yöntemle kullanılmasının da faydalı olduğunu buradan öğrenhhhhhhhh.

  2. Avatar
    Alev Erginturk

    Kuru yemişlerin suda bekletilmesinin faydalarını daha önce okumuştum, fakat nohut fasulyenin de aynı yöntemle kullanılmasının da faydalı olduğunu buradan öğrendim.

YORUM YAZIN