4 Aydır haber alinamiyordu

4 Aydır haber alinamiyordu

Kastamonu’da yalnız yaşadmığı öğrenilen ve komşularının kayıp ihbarında bulunduğu 57 yaşındaki Ümit Bektaş  evinde bulundu. Komşu İfakat Tiryakioğlu (fotoğrafta) açıklamada bulundu. ( Özgür Alantor – Anadolu Ajansı )

Kuzeykent Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi’ndeki evinde babasını kaybettikten sonra yalnız yaşamaya başlayan Bektaş’tan komşuları bir süredir haber alamadı.

Bektaş’ın komşu ve yakınları durumu polise bildirdi. Çilingir yardımıyla eve giren polis ekipleri, Bektaş’ın bozulmuş bedeniyle karşılaştı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Bektaş’ın  kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Bektaş’ın evinin giriş kapısında birkaç aylık olduğu belirlenen posta tebligatlarının biriktiği görüldü.

“Dört ay önce öldüğünü söylüyorlar”

Bektaş’ın komşularından İfakat Tiryakioğlu, “10 yıldır burada yaşıyorum. Komşumuzu tanıyoruz fakat kendisiyle gidip gelmişliğimiz yok. İnsanlara selam vermezdi, bizlerde diyalogu yoktu. Böyle birisiydi, yalnız tek başına yaşıyordu. Bir süredir kendisini görmüyorduk, evde bazen sesini duyardık ama bir süredir sesi yoktu, çıkmıyordu” dedi.
Komşularından bir tanesinin kapısının önüne taş koyduğunu anlatan Tiryakioğlu, “Komşularımızdan bir tanesi haber alamayınca kapısının önüne taş koydu. O taşta yerinden kımıldamayınca kapıda açılmayınca aramışlar haber vermişler. Bunun üzerine dün polisler geldi, incelemede bulundu” dedi.
ektaş’ın 4 ay önce öldüğünün belirtildiğini söyleyen Tiryakioğlu, “4 ay olmuş öleli, biz bayadır kendisini buralarda görmüyorduk. Bazen buralardan geçerken görüyorduk” diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bektaş’ı tanıdıklarını belirten Tiryakioğlu, “İnsanlarla pek diyaloğu yoktu. Böyle bir insandı. Yalnız, bir başına yaşıyordu. Eskiden evde sesini falan duyardık uzun zamandır ses de yoktu” dedi.

hatunzade

YORUM YAZIN