40 Yıl Öncesi ( 40 Yıllık Çeyiz Bohçası )

Merhaba arkadaşlar bu videom da sizlere anneannemin anneme yapmış olduğu çeyizleri gösteriyorum umarım severek izlersiniz kanalıma abone olmayı beğenmeyi ve yorum yapmayı unutmayın iyi seyirler . #çeyiz #ceyizalisverisleri #ceyizalisverisi

Gelin Nişan Bohçası Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

Nişanın geleneklere uygun olsun istiyorsan ilk yapman gereken şey bir nişan bohçası hazırlamak. Bohçayı hazırlarken de biraz meşakkatli ama bir o kadar da keyifli bir süreç geçireceğini bilmelisin. Peki, nedir bu nişan bohçası ve nasıl hazırlanır?

Öncelikle nişan bohçasının hem gelin hem de damat tarafından hazırlandığını bilmen gerekli. Erkek tarafı kız tarafına, kız tarafı da erkek tarafına bu bohça ile çeşitli hediyeler hazırlayıp götürürler. Çünkü nişan bohçasının asıl amacı, ailelerin birbirini daha yakından tanıyarak, samimiyet kurmalarını sağlamaktır.

Gelelim, damat adaylarının gelinler için hazırlayacağı nişan bohçasına. İlk olarak farklı gelenek ve göreneklere göre bohçanın içeriğinin temel şeyler harici değişeceğini unutma. Ayrıca nişan bohçası hazırlarken liste hazırlaman ve bazı durumlarda gelinin fikrini alman gerektiğini bilmende de fayda var. Özellikle kıyafet, ayakkabı ve hediyelikler için tek başına karar vermen seni biraz zora sokabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=IB1SBnzfsis

Fırat Topal

YORUM YAZIN