8 Yaşındaki Kız Meme Kanseri Oldu

ABD’de yaşayan 8 yaşındaki kız çocuğu göğsünde bir acı ve kitle hissetti. Bu durumu annesine bahseden kız hastaneye götürüldüğünde malesefki meme kanseri tanısı konuldu.

ABD’de yaşayan 8 yaşındaki Chrissy Turner’a meme kanseri tanısı konuldu. Kayıtlara gecen en genç meme kanseri vakası olarak bilinen Chrissy Turner’a henüz 8 yaşında…

Uzmanlar bu kadar küçük yaşta meme kanseri olma ihtimalinin oldukça düşük olduğunu söylerken test sonuçları acı haberi doğruluyor.

OLAY NASIL GELİŞTİ…

Küçük kız, geçtiğimiz ay göğsünde yumru hisseti ve annesine söyledi. Annesiyle birlikte hastaneye giden küçük kıza meme kanseri teşhisi konuldu.

ANGELİNA JOLİE’YE UYGULANAN TEDAVİDEN GÖRECEK

Küçük Chrissy’e önümüzdeki ay Angelina Jolie’ye de uygulanan mastektomi yapılacak ve meme dokuları çıkartılacak.

ÇOCUKLUKTA MEME KANSERİ MİLYONDA BİR GÖRÜLÜYOR

Bu tip bir meme kanseri ise normalde milyonda bir görülüyor. Kemoterapi ya da radyoterapi küçük Chrissy için çok ağır olacağı için tedavide mastektomi uygulanmasına karar verildi.

ANNESİ VE BABASI DA KANSER OLDU

Geçmiş yıllarda Chrissy’nin annesi Anette Turner rahim ağzı kanseriyle, Babası Troy Turner ise kan kanseriyle mücadele etti. Ailesi böyle bir durumla karşılaşacağını tahmin ediyordu ama bu kadar erken olmasını beklemiyorlardı. Küçük kızın ailesi tıbbi masrafları karşılamak için bir yardım kampanyası başlattı.

meme

hatunzade

YORUM YAZIN