80 yaşındaki kadını taciz etti, serbest kaldı

Adana’da kocasını 10 yıl önce kaybeden, 6 çocuk, 14 torun, 11 toruna sahibi, 80 yaşındaki Fatma Altunöz’ün evine giren kimliği belirsiz bir kişi, yaşlı kadına önce tecavüz etmeye çalıştı, ardından darp etti. Kadının bağırması sonucu kaçan zanlı, bir gün sonra yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

11 Torun sahibi Fatma Altunöz, namaz kılıp yattıktan kısa bir süre sonra yüzünde bir el hissetti. Gözünü açtığında karşısında bir adam gördü. Yaşlı kadın, çığlık atıp “yetişin komşular” diye bağırdı. Buna sinirlenen zanlı, kadının ağzına eliyle bastırarak bağırmasını önlemeye çalıştı. Daha sonra da kadına yumruk attı. Yaşlı kadın, zanlının elini ısırınca sinirlenen zanlı, hem taciz edip hem de yumruklamaya devam etti. Sağ elini oynatamayan kadın, buna rağmen zanlıya direnip bağırmaya devam etti. Bu sırada sokaktan sesler gelmeye başlayınca şahıs korkup kaçtı.

Taciz zanlısının serbest kalmasına tepki gösteren Altunöz, zanlıyı çok net gördüğünü serbest kalmasına bir anlam veremediğini artık korkusundan evine gidemediğini belirtti. Altunöz, “Ben yatıyordum uyandım baktım karşımda biri oturuyor. Öpmeye çalıştı ben de itekledim. Ben bağırmaya çalıştım bana yine ‘sus’ dedi ve bir tokat attı. Ben korkmuyorum dedim ve salavat getirmeye başladım. Salavat getirdikçe vurdu daha sonra ellerini ağzıma soktu ben de ısırdım parmaklarını. İmdat yetişin diye bağırınca kaçtı.” dedi.

hatunzade