9 Gündür Kayıp olarak Aranan Müslüm’e Malesef

5 Gündür Kayıp Olarak Aranan Müslüm’e Malesef

Karaman’dan kış mevsimini geçirmek için Gülnar’ın Yanışlı Mahallesi’ne göçen Sarıkeçili Yörükler’den Yağal ailesi, 10 Kasım’da konaklayacakları çadırı kurduktan sonra saat 17.00’de kızlarının kaybolduğunu fark etti.

Bugün ise köyde yaşayan görgü tanığı biri sosyal medya hesabına yorum yaparak Müge Anlı ya ulaşamadığını Müslümeyi ailesinin yanlışlıkla traktör İle eksiğini bunu ailede ve köyde herkeşin bildiğini ama kimsenin açıklandığını açıkladı.

10 Günlük Olmadığı Ortaya Çıktı
Ailesinin bulunduğu yerden 7 kilometre uzaklıkta iki taşın arasında kaybolduktan 10 gün sonra bulunan Müslümenin malesef 10 gündür değil bir kaç gündür cansız olduğu açıklandı.

Çadırın önünde oynarken kaybolan Müslüme’yi bulamayan ailesi, güvenlik güçlerinden yardım istedi. İhbar üzerine jandarma, itfaiye ve AFAD, AKUT ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi.

Bugün yapılan açıklamaya göre üç yaşındaki küçük Müslümr ayak ve ka.n izlerinin bulunduğu alanın yakınında malesef cansız olarak bulundu.

 

KAYIP DEĞİL KAÇIRILDI

200 kişilik ekinin her taşın altına bakmasından sonra emniyet ekipleri Müslüm’e bin kayıp değil artık kaçırıldığı düşüncesi üstüne durularak çevredeki köylerde arama ve bilgi alma çalışmaları başlattı.

Bulunan Örnek Kime Ait

Bugün müslümenin ailesinin çadırına çok yakın bir bölgede minik ayak ileri ve ka.n a izlerinin bulunması üzerine ailesinden örnekler alarak uygunluğu araştırılmak üzere fakülteye gönderildi.

Ayrıca bugün bazı YouTube kanallarının iddialarına göre abisinin çelişkili ifadeler vermedi şüpheleri üzerine çekere Müslümenin aileden habersiz evlatlık mı verildi diyerek gündeme getirdiler.

hatunzade

YORUM YAZIN