Çantası Yürek Sızlatmıştı. Yardım Eli Gecikmedi

Muş’un Korkuteli ilçesi Çınarardı köyünde yaşayan İsmail Erol’un Annesinin yırtık battaniyeden yapmış olduğu okul çantası sosyal medyada yayılmış ve yürekleri sızlatmıştı.

Muş Korkuteli ilçesi Milli EĞitim Müdürlüğü durumu öğrenmesinin ardından zaman geçirmeden yardım eli uzattı. 10 Yaşındakş İsmail Erol’un ailesiyle görüşülerek çanta yardımı yapıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 

2 ODALI EVDE 21 KİŞİ YAŞIYORLAR
İlkokul 4. sınıf öğrencisi İsmail Erol’un evini ziyaret etti. Erol’un ailesi ile  görüşen valilik yetkilisine annesi ” Benim 8 çocuğum var, bunların 4 tanesi öğrenci, kumamın ise 11 çocuğu var onunda 4 tanesi öğrencidir. 2 odalı evde malesef 21 kişi yaşıyoruz ve 8 öğrencimiz var. Maddi imkanlarımız kısıtlı olduğu için çanta alamadık ve İsmail’e böyle bir çanta yapmak zorunda kaldım” dedi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ
Görüşmenin ardından valilik tarafından resmi açıklama Geldi. İşte o Açıklama 

“Valiliğimiz tarafından yapılan incelemede fotoğrafların söz konusu okulda görev yapan bir öğretmen tarafından paylaşıldığı tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olarak 14 Aralık 2018 tarihinde Korkut Kaymakamlığı İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca yapılan sosyal incelemede ise eğitim yardımlarının yanında aileye aylık ortalama 600 TL nakdi yardım yapıldığı tespit edilmiştir. 2018-2019 eğitim öğretim yılı başında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulda çanta dağıtımı yapıldığı ve söz konusu öğrenciye de çanta verildiği belirlenmiştir. Aileye ve diğer tüm ihtiyaç sahiplerine devletimizin şefkatli eli şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da uzanmaya devam edecektir. Ayrıca haberi bir mizansen şeklinde sosyal medyaya servis eden kişinin sosyal medyada bir siyasal parti ve terör örgütü lehine de paylaşımlarda bulunduğu tespit edilmiş olup, konu hakkında tahkikat devam etmektedir” denildi.

hatunzade