Ağız Bakım Sularının Bilinmeyen 6 Yararı

evde-gargara-nasil-hazirlanir_646x340Ağız Bakım Sularının Bilinmeyen 6 Yararı

Gargarayı biz ağzımızı temizlemek, nefesimizi ferahlatmak ve ağzımızı mikrop ve bakterilerden korumak için kullanırız. Ama bilmediğimiz yararlarıda varmış. İçerisindeki alkol ve uçucu yağlar sayesinde temizlik, sağlık ve güzellik alanlarında da oldukça olumlu etkiler bırakır.
Temizleyici ve Deodorant
Birkaç dakika önce sarımsak veya soğan doğradınız ve kokuları elinize sindi. Hemen hemen her bayanın yemek yaparken kestikleri soğan ve sarımsak kokusunun eline sinmesidir. Ama o sinmiş kokudan kurtulmanın bir çaresi var. Elinize gargaradan sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra elinizi sabunla yıkayın.
Piercing Tedavisi
Aksesuarlar sevilir ve vücudumuzda bu aksesuarların kalıcı olması için deldirerek acı çekmeyi bile göze alabiliriz. Fakat delinen bu bölge ilk zamanlar mikroplar için çok uygun bir hal alabilir. Bu nedenle enfeksiyonu önlemek amacıyla tuzlu su yapıp birkaç damla ile o bölgeyi ovabiliriz.
Kesik ve Çizik Tedavisi
Kesik ve çizik olan bölgede enfeksiyon oluşumunu önlemek amacıyla gargaradan sürüp bir bandaj yardımı ile sarın. Bu şekilde yaralarınızın kolay iyileşmesinide sağlamış olursunuz.
Kepek Önleme
Kepekler hem bayanların hem de erkeklerin oldukça şikayetçi oldukları bir deri sorunudur. Saç derisine bir çorba kaşığı gargara ile masaj yapıp ardından şampuan ile yıkayın. Bunu haftada 1 kez uygulayın. Bu şekilde kepeklerinizden arınabilirsiniz.
Tırnak Mantarıyla Mücadele
Eğer tırnak mantarından muzdaripseniz bir tatlı kaşığı gargara ve sirke ile karıştırın. Pamuk yardımı ile mantarın üzerine sürün. Bunu haftada 3-4 gün 2 kere uygulayın.
Yüz Temizleme
Gargarayı günlük tonik olarak uygulayıp ardından yıkayabilirsiniz.

hatunzade

YORUM YAZIN