Ahmet Emin Söylemez Kimdir? Ne İş Yapar?

Ahmet Emin Söylemez ismi son günlerde çok duyulmaya başladı. Bunun Sebebi de tabiki İnstagramda işaret diliyle çektiği videolarla fenomen haline gelen Büşra Nur Söylemez hanım oldu.

Ahmet Emin Söylemez Kimdir?

Ahmet Emin Söylemez Uğur Süleyman ve Tuğba Söylemez çiftinin 3 çocuğundan en büyüğüdür. Ankara 1988 yılında dünyaya gelmiştir. 2017 yılında hayatını Büşra Nur Söylemez ile birleştirmiştir.

Ahmet Emin Söylemez Ne İş Yapar

Babasını Mavi Marmara saldırısında şehit veren Söylemez babasından kalan işlerin başına geçmiştir. Serbest meslek mensubu olan Ahmet Emin söylemez  aynı zamanda aktif siyasette rol alarak 2016 yılında sağlık bakanlığı müsteşarlığına atanmıştır.

Ahmet Emin Söylemez’in Babası Kimdir?

Uğur Süleyman Söylemez 1963 yılında Ankara’da doğdu. Serbest meslek mensubu olan Söylemez, 2010 yılının Mayıs ayında Gazze’ye insani yardım götüren filodaydı. Mavi Marmara saldırısının hemen ardından Uğur Süleyman Söylemez’in ismi gemide hayatını kaybedenler arasında geçti ancak daha sonra yaralılar arasında olduğu ve başından aldığı bir kurşunla ağır yaralandığı tespit edildi. 4 yıldır Ankara’da komada olan Uğur Süleyman Söylemez ağabey bugün Ankara’daki evinden şehitler kervanına katıldı.

hatunzade

YORUM YAZIN