Aloevera’nın İnanılmaz Faydaları. Doktorların Çare bulunmadığı Hastalıklara Çare oluyor.

Alovera ile tanışmam annemin komşusu sayesinde oldu. Kızının yüzündeki sivilvelerine ve yaralara iyi geldiğini söyleyince bende evde büyütmeye başladım. Bakımı kolay ve bence çocuk olan her evde olması gereken bir çiçek diye düşünüyorum. Şimdi geçelim kanıtlanmış olan Aloevera Bitkisinin faydalarına;

1- Aloevera öncelikle sıyrık, kesik, yanık gibi olaylarda adeta ilk yardım çantası gibidir. Yaranın hızla iyileşmesini ve acıma hissinin geçmesini sağlar. Aynı zamanda ağızdan alındığında iç organlardaki yaralarıda iyileştirme özelliğide bulunur.

2- Bulunduğu ortamdaki kimyasal ve radyasyon etkilerini ortadan kaldırarak oksijenlenmeyi sağlar ve dolayısıyla daha sağlıklı ortam yaratır. Bu özelliğinden dolayı özellikle çocuk ve ebeveyn yatak odalarında mutlaka olmalıdır.

3-  Vücudun alkali dengesini sağlar ve kanser başta olmak üzere bir çok rahatsızlık gelmeden ortadan kaldırır

4- Yaz aylarında veya ishal gibi durumlarda su kaybını önlemek için kullanılır. Bağırsaklardaki su oranını artırarak hem kabızlığa hem de ishale iyi gelen nadir bitkilerdendir.

5- İçerisinde bulunan 18 amino asit, magnezyum gibi mineraller sayesinde spor sonrası yada magnezyum eksiklğinden kaynaklı kramplara hemen etki eder.

6- Detoks dönemlerinde imdada yetişiyor. Biriken zararlı kimyasalların ve serbest ajanların vücuttan atılması için detoks şart! Detoks dönemlerinde çok yoğun mesai yapan karaciğere yardımcı olmak için tüketebileceğiniz başlıca gıda aloe vera suyu.

7- Sindirim sisteminin düzenli çalışması ve vücudun toksik maddelerden arınması, bedeninizdeki yükü azaltarak enerjinizin artmasına olanak sağlamaktadır.

8- Akne oluşumunu önler.. vücudun her köşesini ultra bir şekilde nemlendirerek akne oluşumunu önler.

9- Vitamin bombası Aloe vera suyu, beslenmenizi ihmal ettiğiniz yoğun dönemlerde hem vücudunuzu hem de günü kurtaracak. İçerdiği B, C, E vitaminleri ve folik asit oranıyla aloe vera suyu sizi zinde ve sağlıklı tutacak.

Aynı zamanda Aloevera bitkisel içerikli tek B12 kaynağıdır.

10 – Gastrit ve ülser gibi mide şikayetlerini azaltıyor Midedeki asit seviyesini kontrol altına alan aloe vera bu etkisiyle gastrit ve ülser hastalarının da imdadına yetişiyor.

11- İyi bir makyaj temizleyici ve nemlendiricidir.

12- Ayrıca cilt yaralarının, yanıkların ve böcek ısırıklarının iyileşme sürecini hızlandıran bir etkiye sahiptir. Özellikle tıp endüstrisinin henüz gelişmediği dönemlerde, yaralanmalar üzerindeki etkisi sebebiyle hayat kurtarıcı bir bitki olarak görülmüştür

13- Egzama sedef gibi çaresi olmayan cilt rahatsızlıklarında hem cilde uygulanması hem de ağız yoluyla alınması büyük bir fayda sağlamaktadır.

hatunzade

YORUM YAZIN