Altız bebekleri ile Fotoğraf çektirdiler 30 yıl sonra

Janet ve Graham çifti bir bebekleri olsun istiyorlardı fakat bu ihtimal pek uygun görünmüyordu

Janet ve Graham müjdeli haberi alınca sevinçten havaya uçtu. Kötü günler geride kalmıştı. Bir an önce bebekleri doğsun istediler. Janet hamileliğinin altıncı haftasında doktora göründü. Bir değil tam altı bebek taşıyordu! Janet ve Graham duyduklarına inanamadılar. Böyle bir şeyi kesinlikle beklemiyorlardı.

Janet doğumundan önce h-astaneye yatırıldı. Altız bebek doğumu son derece t-ehlikeli olduğundan gözetim altında kalması gerekiyordu.
18 Kasım 1983 tarihinde h-amileliğinin 31. haftasında Janet altı sağlıklı kız bebek dünyaya getirdi. Bebekler sezaryen ile İngiltere’nin Liverpool şehrinde dünyaya getirildi. Dünyada doğan ilk altız bebekti onlar. 1984 yılında bebeklerin sağlığının iyi olduğu anlaşılınca taburcu edildiler. Baba Graaham, The Guardian’a “31. haftada dünyaya geldiler. Bazılarının ciğerleri tam olarak gelişmediğinden tedaviye başlandı” dedi. Bütün dünyanın gözü Hnnah, Ruth, Lucy, Kate, Jennie ve Sarah’nın üzerindeydi.Janet ve Graham yılda 11 bin adet bebek bezi kullanıyordu. Bebekler bir yaşına girmeden önce doğru düzgün uyuyamadılar bile. Hayatları bebeklerin altını değiştirip olabildiğince uyumaktan ibaretti.
Çocukları büyütmekte biraz zorluk çektiler. Okul aktiviteleri ve ergenlik çağı derken anne ve baba hayatlarını tamamen kızlarına adamak zorunda kaldılar.

Etiketler

hatunzade

YORUM YAZIN