Amla Yağının Vücudumuza İnanılmaz Etkileri!

Amla Yağı Nedir Nerede Yetişir?

Amla bitkisi çoğunlukla Hindistan ülke yetişen şifalı bir bitkidir. Meyveleri besin olarak da tüketilebilen bu bitkinin aynı zamanda meyvelerinden elde edilen yağ ile birçok saç problemi tedavi edilmektedir. Amla meyvesinden elde edilen yağın güçlü bir aroması vardır. Bu sebeple kokusunu azaltmak için amla yağı genellikle hindistan cevizi yağı ile karıştırılarak kullanılır.

Amla Yağı Faydaları Nelerdir?

Amla yağı günlük yaşantımızın içinde bir masaj kremi olarakta kullanılmaktadır.İçerisinde bulunan besleyici maddeler sayesinde tüm vücuda masaj yapılarak uygulandığında cildi nemlendirir, besler ve rahatlatıcı etki sağlar.

Amla yağı müshil etkisine sahip olan bir yağdır. Bağırsakları rahatlatmak ve kabızlık sorununun giderilmesini istiyorsanız ise 1 su bardağı süt, su veya meyve suyunun içerisine 2-3 damla Amla yağı ilave ederek içebilirsiniz. Bu karışım kabızlık sorununu gidermektedir.

Eğer sakallarınızın daha gürleşmesini veya sakal çıkmasını istiyorsanız amla yağını bu amaçla kullanabilirsiniz. Dilerseniz direkt olarak amla yağını sakal bölgenize sürüp 15-20 dakika beklettikten sonra yıkayın.

hatunzade