Ankara’da yaralanan askerin acı çığlığı

Arkadaşlar Bu aber beni çok etkiledi sizlerle de paylaşmak istedim. Bugün.com.tr’nin yaptığı habere göre;

Ankara’da askeri servis aracı geçişi sırasında bomba yüklü araçla saldırı oldu. Saldırı sonrasında yaşananlar Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz aktardı.

İşte o izlenimler:

DEHŞET UYANDIRAN PATLAMA SESİ

Ankara’da dehşet uyandıran bir patlama sesi Ankara’nın kalbi olan Meclis’te de korku yaşattı. Meclis kulisinden bahçeye fırlayan milletvekilleri, gazeteciler, danışmanlar ve personel, Genelkurmay ve kuvvet komutanlıkları ile askeri lojmanların bulunduğu Eskişehir yolu Ayrancı ara yol ayrımından yükselen dumanları anlamaya çalışıyordu.

VATANDAŞLAR PANİK İÇİNDE

Hemen olay yerine koşmaya başladık. Ana cadde üzerinde yüzü ve vücutlarının değişik yerlerinden yaralanan vatandaşların yakınlarına telefonla bilgi vermeye çalıştıkları görüldü. Sadece “yolun ortasında bir anda patlama oldu ve alevler yükseldi” diyebiliyorlardı.

8 DAKİKA SONRA İKİNCİ PATLAMA SESİ

Ambulans, itfaiye araçları silen sesleri arasında intikal ederken, birinci patlamadan tam 8 dakika sonra ikinci bir patlama sesi daha duyuldu. Emniyet, asker ve terörle mücadele ekipleri güvenlik önlemlerini almaya başlarken, ikinci patlamanın yanan araçların benzin deposu olduğu bilgisi ulaştı.

İLK MÜDAHALESİ YAPILAN ASKER, “KOMUTANIM ARAÇLAR DOLUYDU” DEYİP OLAY YERİNE GİTMEYE ÇALIŞTI

Emniyet müdürleri de olayla ilgili ilk bulguları aktarmaya çalışıyordu. Ambulasta ilk müdahalesi yapılan bir askerin komutanına “Komutanım bende önemli bir şey yok. Ama araçlar doluydu, arkadaşlar içeride” diyerek olay yerine gitmeye çalıştığı gözlendi.

2 METRELİK ÇUKUR

Üç otobüs arka arkaya tamamen yanmış, ortadaki otobüsün ise patlamanın şiddetiyle yoldan kaldırıma savrulduğu ve askeri lojmanların bahçe duvarına çarparak durduğu görülüyordu. Savrulan aracın sadece iskeleti kalacak şekilde yanıp kül olduğu, insanların içinde kaldığını görüyoruz. Olay yerinde yol ortasında yaklaşık bir metre derinliğinde iki metre uzunluğunde çukur oluştuğu gözlendi.

hatunzade

YORUM YAZIN