Annesine abilerinin yaptigini anlatinca

Annesine abilerinin yaptigini anlatinca

N.Ş., iddiaya göre 7 yaşından 18 yaşına kadar ağabeyleri S.Ş. ve K.Ş.’nin cinsel taciz ve istismarına uğradı. Aldığı tehditler sonucu, yaşadıklarını kimseye anlatamayan N.Ş., 18 yaşına geldiğinde çalışmaya başladı

Bir süre sonra da evlilik yapan N.Ş.’nin bir çocuğu oldu. Kısa süreli evliliğin ardından boşanan N.Ş., arkadaşı Filiz Z. ile aynı evde kalmaya başladı

Her şeyi anlattı: Geçimini, günlük temizlik işlerine giderek sağlayan N.Ş., aile içerisinde maruz kaldığı taciz ve istismar olaylarının travmasından kurtulamadı, yaşadıklarını Filiz Z.’ye anlattı.

Şikayetçi oldu: Arkadaşından cesaret alan N.Ş., savcılığa giderek, ağabeyleri hakkında suç duyurusunda bulunup, yaşadıklarını psikolog eşliğinde yapılan savcılık sorgusunda anlattı.

Sayısını hatırlamıyor: Uğradığı cinsel istismarın sayısını bile hatırlamadığını söyleyen N.Ş., “Ağabeylerimin gereken cezalarını almalarını istiyorum. Bu dünyada hesap sorulmasını istiyorum” diye konuştu.

Anladıkça hayatım mahvolmaya başladı: “Henüz 7 yaşımdayken, iki ağabeyimin de yüzeysel ve görsel olarak tacizine uğradım” diyen N.Ş, “İlk başta çocuk aklımla anlamadım. Büyüdükçe durumu algılamaya başladım. Anladıkça hayatım mahvolmaya başladı. ” dedi.

Annesi inanmadı: N.Ş. “En büyük ağabeyim beni fiziksel anlamda taciz etmeye devam etti. Defalarca tecavüze uğradım. Şiddete uğradım, Tehdit aldım. Bunları yaşadıkça ben içime kapandım. Bir gün cesaret edip anneme söylemeye çalıştım. Bana ‘Yalan söylüyorsun’ dedi. Olayları geçiştirdi.” ifadelerini kullandı.

Hizmetçiymişim gibi davranıyorlardı: “Beni hiçbir zaman evde insan yerine koymadılar” diyen N.Ş.  O evde bir hizmetçiymişim gibi davranıyorlardı. Tecavüzler devam ediyordu. Tecavüzü her söylemeye çalıştığımda ağabeylerim beni dövüp, tehdit ediyordu. ‘Seni öldürürüm’ diyordu.” şeklinde konuştu.

Kaçmaya çalıştım: Yaşadıklarını anlatan N.Ş. “Bana kimse inanmayınca susmaya başladım, kaçmaya çalıştım. İşe başladım, ağabeylerim evdeyken eve girmemeye çalıştım. ’18 yaşımda kurtulurum’ diyerek, işe girip, çalışıyordum.” dedi.

Evde tecavüz etmeye devam ettiler: “Kendimi öldürme noktasına kadar geldim. İntiharı denedim, olmadı” diyen N.Ş. “Annemin çalıştığı saatlerde bana evde tecavüz etmeye devam ettiler. Bu durum 18 yaşıma kadar sürekli devam etti. Şöyle söyleyeyim, ben sayısını hatırlamıyorum. Gördüğüm şiddet ve cinsel istismarın sayısını hatırlamıyorum.”  diye konuştu.

Hep susmak zorunda kaldım: Yaşadıklarını, kendisine inanılmayacağı konusunda algı oluştuğu için kimseyle paylaşmadığını ifade eden N.Ş., “Ağabeyim, ‘Senin dediğine mi inanacaklar, benim dediğime mi inanacaklar’ diyordu bana. Ben böyle hep susmak zorunda kaldım. ” dedi.

Olayları anlattım: N.Ş. “Bu durum ta ki yakın arkadaşım Filiz’le tanışana kadar. Durumu arkadaşıma anlattım yakın zamanda. Karakola gidip olayları anlattım. Şikayetçi oldum.” diye konuştu.

Dişiliğimi unuttum: N.Ş. “Ben o süreçten sonra kadınlığımı unuttum, dişiliğimi unuttum. Bir erkek gibi devam ettim. Böyle mücadele etmeye çalıştım” ifadelerini kullandı.” diye konuştu.

Anne oldum: N.Ş., “19 yaşımda aynı şeyleri yaşamamak için evden kaçtım. Başka birine sığınmaya çalıştım. Bir evlilik geçti başımdan. Anne oldum. Benim asıl savaşım anne olduktan sonra başladı.” dedi

Korkmasın, söylesin: “Kız evladım var” diyen N.Ş. “Ben bunları, başkaları da aynısını yaşamasın, diye anlatıyorum. Yaşıyorsa da korkmasın, söylesin, savaşsın diye anlatıyorum.” ifadelerini kullandı

İçim rahatlayacak: N.Ş. “Bana tecavüz eden ağabeylerimin gereken cezalarını almalarını istiyorum. Bu dünyada hesap sorulmasını istiyorum. Bir nebze olsun içim rahatlayacak” diye konuştu.

Bana söyleyemiyordu: Arkadaşının yaşadıklarını anlatan Filiz Z. ise, “Tam olarak onun hayatını bilmiyordum. Sadece, sessizliği benim dikkatimi çekiyordu. Bir şey yaşamış ama bunu bana söyleyemiyordu.” dedi.

Söz verdim: Filiz Z. “Defalarca sordum, anlatmadı. Bir akşam kendisine, varsa her şeyi anlatmasını söyledim. Kendisine yardımcı olma konusunda söz verdim. O zaman, yaşadıklarını anlatmaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Kendime gelemedim: “Duyduklarım karşısında kendime gelemedim” diyen Filiz Z. “Bir kadının yaşamak istemediği bir olay. Ben devletten, kanunlarımızdan o kişilerin cezalandırılmasını bekliyorum” diye konuştu.

Etiketler

hatunzade

YORUM YAZIN