Ateşi Çıkan Oğluna Bu İlacı Verdi – Hayatından Oluyordu

Muhakkak hepimiz küçükken okuldan veya büyük abi ve ablalarımızın eve getirdiği virüs dolayısıyla su çiçeği hastalığını geçirmişizdir. Su çiçeği hastalığını ne kadar küçükken geçirirsek o kadar az ateşli ve ağrılı olduğunu biliriz. Eskiden çok ağrılı geçmeyen su çiçeğinde doktora bile gidilmeden virüs le evde başa çıkmaya çalışırdık. Şimdi ise aşağıdaki video da izleyeceğiniz haberde Su çiçeği rahatsızlığının ne kadar kötü ve ağar bir hastalık olduğunu göreceksiniz.

İşte Su Çiçeği ve Ateşli Rahatsızlıklarda Kullanılmaması gereken İlaç ve Minil Lewis’ın Hikayesi;

Newsner’in haberine göre; Hayley, Facebook gönderisinde şunu paylaştı: “Su çiçeği hastalığı salgını var. Buradan, tüm ebeveynlere su çiçeği hastalığı süresince çocuklarına Nurofen/Ibuprofen vermemelerini öneriyorum.”

“Yaşadığımız yerin yakınlarındaki 4 farklı doktor da ilacı kullanmamızı tavsiye etti ancak ateşi bir türlü düşmedi.”

“Haplar, ateş düşürücü etiketiyle satılıyor. Ancak su çiçeğinden ötürü oluşan kabarcıkların derinin altına yayılıp daha fazla kabarmasına neden oluyor.”

“Bunun sadece basit bir su çiçeği hastalığı belirtisi olduğunu söyleyen doktorlara güvenmeyip Alder Hey özel hastanesine gitmeseydik, oğlumun gerçek rahatsızlığını asla anlayamayacaktık. Kan zehirlenmesi teşhisi konulan oğlumu doktorlar hemen gözlem altına aldı.” Hayley’nin Facebook’taki gönderisini dikkate alan İngiltere Sağlık Bakanlığı, Ibuprofen’nin su çiçeği hastalığı sürecinde kullanılmasını yasakladı.

hatunzade

YORUM YAZIN