Avukat Rahmi Özkan Ablasını Kaybetti

Avukat Rahmi Özkan Ablasını Kaybetti

Müge Anlı ile tatlı sert programında hukuki danışmanlık görevini üstlenen Sevilen hocamızdan bugün üzen haber geldi.

Bugün programa katılamayan sevilen Hocamız Avukat Rahmi Özkan’ın acı kaybını Müge Anlı açıklayarak paylaştı. Anlı ‘Rahmi Özkan Hocamız malesef bugün ablasını kaybetmiştir. Kendisine başsağlığı diliyorum’ diyerek yokluğunun sebebini açıklafı.

Avukat Hüseyin Rahmi Özkan, 1939 yılında Şanlıurfa‘nın Siverekilçesinde doğmuştur. Hüseyin Rahmi ÖzkanŞanlıurfalıdır. İlkokul ve ortaokul eğitimini Siverek’te, liseyi Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamlamıştır. Şu an itibariyle yani 2020 yılı itibariyle 81 yaşındadır.
Ayırca Rahmi Özkan’ın Tam adı Hüseyin Rahmi Özkan’dır. Avukat Rahmi Özkan, İlkokul ve ortaokul eğitimini Siverek’te, liseyi Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra 1958 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine giren Rahmi ÖZKAN, fakültedeki talebe derneklerinde gösterdiği sosyal çalışmalar sonucu önce hukuk fakültesi talebe o tarihteki üniversitelerin üst teşekkülü olan Milli Türk Talebe Birliği genel kuruluna hukuk fakültesi delegesi olarak iştirak etmiş, önce Milli Türk Talebe Birliği genel kurul başkanlığına, daha sonra da Milli Türk Talebe Birliği İstanbul icra konseyi başkanlığına 1961 yılında seçilmiş ve bu görevini 1963 yılına Kadar devam ettirmiştir.

Müge Anlı‘nın televizyonda sunduğu “Müge Anlı ile Tatlı Sert” isimli programında Psikiyatr Arif Verimli ile birlikte avukat Rahmi Özkan da görev yapmaktadır. Daha önce de Serap Ezgü‘nün programında danışman olarak görev yapmıştır. Rahmi Özkan, Güzin hanımla evlidir. Bir oğlu, bir kızı vardır.

 

hatunzade

YORUM YAZIN