AVUKAT RAHMİ ÖZKANIN EŞİ GÜZEİN ÖZKAN KİMDİR 1

AVUKAT RAHMİ ÖZKANIN EŞİ GÜZEİN ÖZKAN KİMDİR 1

Atvnin gündüz kuşağında fenomen olan ismi Müge Anlı ile Tatlı sert programında babacan kimliği ile herkesin beğenisini ve sevgisini kazanan programda hukuki danışmanlık görevini üstlenen Avukat Rahmi Özkan’ın eşi Güzin Özkan herkes tarafından oldukça merak ediliyor.

Avukat Rahmi Özkan ile uzun yıllardır mutlu bir evlilik sürdüren Güzin Özkan eşinin tv popüler bir kişi olmasından dolayı oldukça merak edilen bir isim. İşte Rahmi Özkanın eşi Güzin Özkan Hakkında Herşey.

 

Hüseyin Rahmi Özkan kimdir: Hüseyin Rahmi Özkan, 1939 yılında Şanlıurfa‘nın Siverek ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul eğitimini doğduğu şehirde tamamladıktan sonra, lise eğitimi için Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’ne gitti. 1958 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı ve İstanbul’a geldi.

Fakültedeyken talebe derneklerinde gösterdiği sosyal çalışmalar nedeniyle üniversitelerin üst teşekkülü olan Rahmi Özkan, Milli Türk Talebe Birliği genel kuruluna hukuk fakültesi delegesi olarak iştirak etti, önce Milli Türk Talebe Birliği Genel Kurul Başkanlığı’na, daha sonra da Milli Türk Talebe Birliği İstanbul İcra Konseyi Başkanlığı’na 1961 yılında seçildi ve bu görevini 1963 yılına kadar devam ettirdi.

1963- 1965 arasında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. 1966 yılında hukuk fakültesinde derslerine dönerek 1969 Şubatında mezun olmuştur. 1970 yılında yazıhanesini açarak İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaya başladı.

Yıllar önce Haluk Bilginer ve Cem Kurtoğlu’nun sunduğu ‘Sıcağı Sıcağı’na programına konuk olarak katılan Rahmi Özkan, Serap Ezgü‘nün programında danışman olarak görev yaptı.Müge Anlı‘nın televizyonda sunduğu “Tatlı-Sert” isimli bir programının avukatlığını üstleniyor.

 

 

 

hatunzade

YORUM YAZIN