Ayşegülun annesine bıraktığı not

Kahramanmaras merkezinde olan ve ulkemizi derinden etkileyen afette hatayda odabasi mahallesinde yasayan Aysegulun biraktigi not herkesi aglatti.

Her geçen gün 6 şubat 2023 günü yaşamış olduğumuz felaketin ardından biraktiklari notlar ile yarım kalan hayat hikayeleri ortaya çıkıyor.

Ayşegül ve annesi yaşadıkları evin yıkılmasıyla hayatını kaybetti. Depremin ilk gününden itibaren yıkılan binada çalışma yapan Bahçelievler Belediyesi arama kurtarma ekipleri enkaz altında Ayşegül Çin’e ait altınları buldu. Ekipler, altınların olduğu çantanın içinde bir de not olduğunu gördü.

Aysegulun ardında bıraktığı not ekiplerin yüreğini dağladı. Ayşegül daha çok gençti ve yaşayacak mutlu günleri hayalleri vardı.

Ayşegül Çin’in bıraktığı notta “Bana bir şey olması durumunda çantadakilerin hepsi annemindir. Bunları Hac ve Umre için kullanmasını isterim” yazıyordu.

Ekipler, enkaz altından çıkardıkları altınları ve bir miktar dövizi içindeki notla birlikte, Ayşegül Çin’in kardeşi Hüseyin Çin’e teslim etti. Hüseyin Çin, “Altınlar abimin çocuklarına gidecek” dedi. (DHA)

Etiketler

hatunzade

YORUM YAZIN