Bağırsaklarımız Bu Yöntemlerle Tertemiz Olacak!!!

Vücudun sindirim organlarının en başında gelen  “bağırsaklar” , sağlıklı bir vücut için etkili olan faydalı bakterileri içeriyor.Ve biz gerçekten sağlıklı şekilde olan bağırsak florası için hangi besinleri tüketip tüketmemeliyiz?

Sarımsağın Bağırsaklara Muhteşem Etkisi

Sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için öncelikle sindirim sistemini iyileştirmemiz gerekiyor. Bu konuda antibiyotik etkisi oluşturan sarımsak bizim için önemli bir yere sahip yiyeceğimiz 1 diş sarımsak bağırsaklarda bir savunma kalkanı oluşturur ve bağırsaklarımızı zararlı bakterilerden gayet iyi bir şekilde korur. Sarımsağın çiğ tüketilmesi vitamin ve sağlık açısından daha çok öneriliyor.

Bağırsaklarımızı gerçekten iyi korumak için 2 farklı yöntem mümkün o yöntemler ise

LAHANA TURŞUSU

Ev ortamında, az tuzlu olarak hazırlanan lahana turşusu bağırsaklar için doğal temizleyicilerin başında gelir. İçeriğindeki vitaminler ve minerallerle yararlı bir kış sebzesi olan lahana; pişmiş, çiğ ya da turşu olarak tüketildiğinde bağırsakları temizleyen ve sağlıklı çalışmasını sağlayan güçlü bir probiyotik kaynağıdır

KEMİK SUYU

Sağlıklı bir bağırsak florasında kemik sularının önemi çok fazladır. Vitamin ve minarellerin dışında jelatin, doğal yağlar ve sağlıklı aminoasitler içeren kemik suyu bağırsakların onarılması ve güçlenmesi için oldukça yararlıdır.

hatunzade

YORUM YAZIN