Bankacıyım Dedi Dolandırdı

Öğrenilen ifadelere göre Zeynep Özkara, Suadiye’de bir apartmandaki kuaför salonunda sekreterdi. Aynı apartmanın kapıcısının eşi olan Ayşegül Yılmaz da aynı yerde çalışıyordu.

Zeynep Özkara, Ayşegül Yılmaz’a önceden bankacılık yaptığını paralarını kendisine verirlerse değerlendirebileceklerini söyledi. Yılmaz da konuyu kocasına açtı. Kabul ettiler ve yaklaşık 200 bin lirayı banka hesabından ve elden parçalar halinde Zeynep Özkara’ya ödediler.

Bankacı Tanıdıklarım Var

Yılmazın İfadesi ise “Kuaförde çalışıyordum. Zeynep de sekreter olarak çalışıyordu. Bana önceden bankacı olduğunu.  Bankacı tanıdıklarının olduğunu, paralarımızı hisse senetleriyle değerlendirebileceğini söyledi. Bir yıl içinde parça parça kendisine 150 bin lira elde para ödeme yaptığımı hatırlamıyorum. Birçok kişiden de benzer yöntemle para aldığını ve geri parayı vermediğini öğrendim. Ayrıca onu aradığımda bana ‘Beni arayıp sorma, erkek arkadaşım tehlikeli biridir’ şeklinde sözler söylüyordu.

Sadece Kendisi Değil

Mağdurlardan biri, “Arkadaşımın sevgilisiydi. Beni 16 bin lira dolandırdı. Paraları hep banka hesabına gönderdim. Annesi, kız kardeşi ve babası da onunla birlikte hareket ediyor” dedi.  Bir diğeri de, “Beni 50 bin lira dolandırdı. Annesi, babası ve kız kardeşi de işin içinde” diyerek şikayetçi oldu.

Akın Bolat