Başak Bayan Yeleği Yapılışı

Başak Bayan Yeleği Yapılışı

Derya Baykal’ın yine eski programlarında olan bir yeleği paylaşmak istedim. Model eski ama yıllardır aynı modelden sipariş alan ve örmeye devam edenler var.

Modelimiz aslında yine her zamanki gibi öğrendikten sonra özellikle eliniz hızlandıktan sonra seri bir şekilde yapılacak olan bir model. Aslında Derya hanımın dediği gibi asıl olan fikirdir. Önünüzde tecrübe edilmiş bir örnek varsa daha ne istersiniz. Derya hanım Bütün Kadınlara (Türkiye değil her yerdeki) öncülük ediyor ve yol gösteriyor. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Tığ oyaları kalın ipi kaldırmadığı için her zamanki gibi angora ip kullanıyoruz. bedeninize göre ilmek atıp 3 sıra trabzan ördükten sonra ili kısmına 6 tane trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekiyoruz 5 delik atlayarak 3’lü trabzan yapıyoruz. aynı deliğe 2 tane daha trabzan yapıyoruz 2 zincir çekiyoruz. aynı deliğe yine 3 tane 3 lü trabzan yapıyoruz.

2 zincir çekerek yine 5 zincir öteye az önceki su taşını yapıyoruz bu sırayı bu şekilde tamamlıyoruz.

bir üst sıraya yine aynı işlemi yapıyoruz.

3. sırada 6 zincir çekip 2 sıra aşağıdaki su taşının tam ortasına batıp sık iğne ile yukarı çıkıyoruz. ve diğer işleme devam ediyoruz. su taşının ortasında yine iki sıra aşağıya fıstık yapıyoruz su taşını bitirince yine 6 zincir çekip başlangıçtaki 2 sıra aşağıya inerek aynı yere batıyoruz.

 

 

 

 

 

Son Yorumlar
  1. sevilay
  2. gülseren
  3. samia
  4. Aysun

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir