Basit Önü Uzun yelek Yapılışı

Merhaba hanımlar bugün yine çok şık bir yelek örneği ile karşınızdayım.

Resim yabancı kaynaklıdır fakat bu iplerin karşılığı Alize extra yada vals iplere denk gelmektedir. bu tür ipleri oradan bulabilirsiniz.

Basit Uzun yelek Yapılışı

Öncelikle Şişinize göre ilmek değişeceğinden bu yüzden cm olarak veriyorum ölçüleri 125 cm olacak şekilde ilmek atıyoruz.

Modeliniz ister haraşo, ister düz isterseniz de pirinç modeli olabilir. ama en iyi pirinç örgüsü duracaktır.

ve ördüğümüz her sırada iki kenardan bir ilmek içinden yalancı ilmek çıkarak arttırma yapıyoruz. ve genişliğini istediğiniz ölçüye geldiğinde tamamlıyoruz.

Arkası için 35 cm ölçüsünde ilmek atıp 32 cm önde ördüğünüz örnekten örüyoruz her sırada olmak üzere toplamda 3 ilmeği 1 – 1 olacak şekilde kol için kesiyoruz. 14 cm daha örüp bitiriyoruz.

Şimdi Geldik dikişine:)

Dikili için önlerde ilk ilmek attığımız yer ile arka parçanın ucundan başlayarak 32 cm dikiyoruz. 14 cm kol oyuntusu için bırakıp arkanın bitiş bölgesi ile 33 cm olacak şekilde dikiyoruz. 14cm kol için bırakıp yine aşağıya doğru 32 cm daha örüp bitiriyoruz. Aslında Oldukça kolay bir örnek yalnız ip ve şişini iyi seçmek gerekiyor.

 

hatunzade

4 YORUM

  1. Avatar

    Onu uzun yelek yapimi icin nasil bir tariftir bu anlayamadim 125cm ne oluyor insaf ya

  2. Avatar

    Biraz daha iyi bir sekilde aciklarmisiniz lutfen onu uzun yelek icin

  3. Avatar

    DAha detaylı anlatırmısınız oöndeki uzun kısım ve boyun kısmındaki boyunluk kısmı nasıl oluşturuluyor tam anlamadım 125 cm tek parca sanırım