Bebeği Olan Aileler Dikkat

Arkadaşlar bu tür haberleri özelliklede bebekli olan ailelere tecrübe olması için paylaşıyoruz. Lütfen yazıyı sonuna kadar okuyunuz ve bebeklerinizi özellikle ilk 6 ay kendinizde dahil olmak üzere gereksiz öpmek, sevmek gibi hareketlerden sakınınız.

Yeni doğum yapan bir anne kızını görmeye gelen arkadaşlarını evinde misafir etti ve kabus başladı… Yaklaşık bir ay önce anne olan Claire Henderson, bebekle tanışmak isteyen arkadaşlarını misafir etti.

Ama evine gelen misariflerden birisinin ağzında uçuk vardı. Dışardan bakıldığından belli olmayan bu virüs tükürük ve ağız çevresindeki yüzeylerle kişiden kişiye bulaşan ve yetişkinleri etkilemeyen bir virüs. Arkadaşlarının gimesinin ardından bebeğinin dudaklarının kızarıp şişmeye başladığını fark eden anne, hemen hastaneye koştu.herpes-2

Virüs enfenksiyona dönüştü ve ağzından boğazlarına ilerledi. Daha sonra da beyin ve karaciğerine hasar verdi. Vürüsün enfeksiyon haline gelmemesi için anneden bebeğe antikorlar geçiyor fakat bu bazen yetersiz kalabiliyor.

Konunun Ciddiyetini aileye anlatan doktor, aileyi bu tip konulara duyarlı olması konusunda uyardı. Bunun üzerinde konuyu Facebook sayfasında paylaşan anne Bebeğinin, ağzında uçuk olan arkadaşının öpücüğü ile virüs kaptığını ve 15 gün boyunca tedavi gördüğünü belirterek , ‘İnsanların %85’i bu virüsü taşıyor ve dışarıdan bakıldığında anlaşılmıyor. Kesinlikle bebeğinizi öpülmesine ve hijyen sağlanmadan sevilmesine izin vermeyin’ dedi.

hatunzade