Bebek Bezi pasta Tarifi/HOW TO MAKE A DIAPER

bebek-bezi-pasta-nasil-yapilirArkadaşlar son günlerde çok moda ve gerçekten çıkarandan ALlah razı olsun bebekler için gelen en gerekli hediye ve aynı zamanda marjinal. bende yapmaya karar verdim şu anda yakınlarımda bebeği olan yok ama hazır olsun. bir anda çıkar hazır olur hediyem.

Bebek Bezi Pastası Malzemeleri:

1 tane bebek yağı, bir tane bebek şampuanı, bir tane bebek pudrası, bol miktarda paket lastiği, ve tabiki bebek bezi yaklaşık 70 li olması yeterli oluyor, ıslak mendil, yuvarlak mukavva yada cupcake standı, 1 ince metrelik kurdele, 3cm genişliğinde 1 top kurdele, 2 metre tül tütülerde kullanılan,

Bebek Bezi Pasta Yapılışı:

öncelikle renkli kısmı öne gelecek şekilde kıvırıp paket lastikle sabitliyoruz.

hepsinin katlaması bitince bezleri güzelce alt kısıma yerleştiriyoruz. ve diğer katlarada kalan bezleri bölüştürüp yerleştiriyoruz. ve en üste yağ, şampuan ve pudrayı yerleştiriyoruz. daha sonrada 3cmlik kurdele ile her katı sabitliyoruz kayma yapmaması ve güzel görünmesi için.ve ıslak mdedilide boşluk olan kısıma yada en üste ve en üs kata yerleştirip lastikle sabitliyoruz. tülümüzü seriyoruz ve tam ortasına pastamızı koyuyoruz. ince 1 metrelik kurdele ile en üstten bağlıyoruz. ve pastamızı tamamlıyoruz yapacak olanlara kolay gelsin. bebişlerinde güle güle kullanmasını diliyorum.

hatunzade