Beratcan’ın Davasında Sıcak Gelişme

Beratcan'ın Davasında Sıcak Gelişme

Kartal’da 9 Mart tarihinde kaybolduktan sonra Tuzla’da ormanlık alanda cesedi bulunan Beratcan Karakütük’ü “öldürmeye azmettirmekle” suçlanan annesi Türkan Karakütük ve “Tasarlayarak kasten adam öldürmekle” suçlanan annesinin sevgilisi Ersin Kaşıkçı’nın yargılanmasına başlandı. Anne Türkan Karakütük oğlunun öldürülmesini azmettirmediğini söyledi.

CİNAYETİ AYRINTILARIYLA ANLATTI
Cinayeti ayrıntılarıyla anlatan Kaşıkçı, şunları söyledi:
“Bana Beratcan’ın okuldan çıktıktan sonra eczanenin önünde beni bekleyeceğini söyledi. Benim ona paket göndereceğimi akşamleyin tembih ettiğini söyledi. Çocuk 14.30 gibi yalnız geldi. Beni gördü. Kendisine annesine bir paket göndereceğimi, arabaya binmesini söyledim, itirazsız bindi. Biraz ilerledim. Biraz korkmuştu. Sesiz olmasını, elini ayağını bağlayacağımı söyledim. Korktuğu için herhangi bir karşı koyması olmadı. Ellerini, ayaklarını koli bandı ile bantladım, ağzını da bantladım. Bu arada bağırıp çağırmadı, yardım istemedi. Burnu açıktı, nefes alıyordu. Arabanın bagajına koydum. Üzerine bir battaniye örttüm, sessiz olmasını, servis yaptıktan sonra kendisini serbest bırakacığımı söyledim. Tepki vermedi. Ben yarım saat kadar süren servisimi yaptıktan sonra çocuğu Tepeören yakınına götürdüm. Bagajı açtığımda çocuk yarı baygındı. Ellerini çözdüm, çocuğu yatar vaziyette fazla derinliği olmayan suya soktum. Çocuk ayıldı, kafasından suya bastım. 1 dakika gibi bir süre içerisinde hareketsiz kaldı, çabası kesildi ve öldü. Kendisini menfezin kenarına görünmeyecek şekilde bıraktım. Sonra olay yerinden minibüsle ayrıldım. Saat 17. 00 civarında Türkan beni aradı, ‘ne oldu’ dedi. Ben de ‘tamam’ dedim. 18 gün sonra polis beni aldı. Türkan televizyonda benim adımı söyleyince olay ortaya çıktı. Ben Türkan’ın azmettirmesi üzerine bu olayı gerçekleştirdim.”
Müşteki Ergün Karakütük, hem tutuksuz yargılanan eşi Türkan Karakütük’ten hem de oğlunu öldüren tutuklu sanık Ersin Kaşıkçı’dan şikayetçi olduğunu söyleyerek, “Sanık eşimin diğer sanık Ergün’le olan ilişkisinden hiçbir şekilde haberim yoktu” dedi.

“4-5 YILDIR ANNEMİN ERSİN İLE İLİŞKİSİ OLDUĞUNU BİLİYORUM”
Öldürülen Beratcan Karakütük’ün 16 yaşındaki abisi B. K., tanık olarak dinlendi. Tutuksuz yargılanan annesi Türkan Karakütük ile oturduğunu söyleyen B. K., tutuklu sanık Ersin Kaşıkçı’yı annesinin sevgilisi olarak bildiği için tanıdığını belirterek, “Yaklaşık 4-5 yıldır annemin sanık Ersin ile ilişkisini biliyorum. Sevgili olduklarını da biliyorum. Bu ilişkiden babamın da haberi vardı” dedi.
TÜRKAN KARAKÜTÜK’ÜN TUTUKLAMA TALEBİ REDDEDİLDİ
Müşteki Ergün Karakütük’ün Avukatı Hicran İlhan, tutuksuz sanık Türkan Karakütük’ün denetim şartlarını ihlal ettiğini, bildirdiği adreslerinin hiçbirinin doğru olmadığını, kendisine sadece telefonla ulaşılabildiği için kaçma şüphesi bulunduğunu öne sürerek tutuklanmasını istedi.
Türkan Karakütük için haftada bir gün karakolda imza ve yurt dışına çıkış yasağı koyan mahkeme, tutuklama talebini kabul etmedi. Mahkeme, her iki sanığın 9 Mart ile 28 Mart tarihleri arasındaki telefon kayıtlarının Bilgi Teknoloji Kurumu’ndan istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.
İDDİANAMEDEN
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 9 Mart 2016 tarihinde Beratcan Karakütük’ün kaybolması ile ilgili olarak yürütülen soruşturma sonucu izlenen kamera görüntülerinde beyaz renkli servis minibüsüne bindiğinin görüldüğü belirtiliyor. Servis Ersin Kaşıkçı’ya ait olduğunun tespit edilmesi üzerine bu sanığın yakalandığı belirtilen iddianamede, sanığın kaybolan Beratcan Karakütük’ün annesi Türkan Karakütük ile duygusal ilişkisinin tespit edildiği bilgisine yer verildi.
Beratcan’ın annesi ve Ersin Kaşıkçı arasındaki ilişkiye öğrendiği için Ersin Kaşıkçı tarafından öldürüldüğünün anlaşıldığı belirtilen iddianamede, Ersin Kaşıkçı’nın “Beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi tasarlayarak canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan ise 4 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması isteniyor. Ersin Kaşıkçı’nın ifadesinde ilişkiyi öğrenen Beratcan Karakütük’ün annesinin isteği üzerine cinayeti işlediği belirtilen iddianamede, anne Türkan Karakütük için de “Kasten adam öldürmeye azmettirme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet isteniyor.
Kaynak:SABAH.COM.TR

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir