Berzan Akkuş Nerede Bulundu? – Müge Anlı

Müge Anlı ile tatlı sert programına Ağrı Doğu Beyazıttan katılan ve Eniştesi (Teyzesinin eşi) tarafından 24 gün önce kaçırıldığı iddia edilen 14 yaşındaki Berzan Nerede?

Ali Rıza Erarslan, Berzan Akkuş’un babası ile birlikte kendi eşinin arasında duygusal bir ilişki olduğunu ileri sürerek ailenin yanına geldiği. Farklı aile büyüklerine ise telefonla çektiği fakat bu olayı ispatlar şekilde olmayan anlamsız videolar çekerek topumu kandırmaya çalıştığı öne sürüldü. Daha önce başka kişilerle kendi eşinin arasında benzer şeyler olduğunu da ileri süren Erarslan, Berzan Akkuş’u evinin önünden aldığını gören görgü tanıkları konuştu. Ali Rıza Erarslan’ın, Berzan la birlikte bindikleri araç İran sınırında içi boş ve terk edilmiş şekilde bulundu.

OĞLU FARKLI İFADELER KULLANDI
Müge Anlı tatlı Sert Programında Eniştesi Ali Rıza Erarslan tarafından kaçırıldığı iddia edilen Berzan olayında gelişmeler yaşandı. Ali Rıza beyin 16 yaşındaki oğlu programa katılarak daha önce savcı ve program ile yaptığı telefon görüşmelerinde verdiği ifadelerde bulundu. Annesinin Berzan’ın babası ile uygunsuz videolarını gördüğünü ve bunu babasına Berzan’ın söylediğini ve babasıyla birlikte Berzan’ın oturduğu mahalleye giderek Berzan’a bildiklerini anlatması karşılığında bin lira verdiklerini ve kendisinin köprü başında indiğini Berzan’ın babasıyla yola devam ettiğini belirtti. Daha önce ise Berzan’ı köye götürdüklerini ve annesinin videolarını görmediği belirten çocuğu Müge Anlı programa davet ederek doğruları söylenmesi gerektiğini belirtti.

ALİ RIZA’NIN ÜZERİ TOZLUYDU
Bunun üzerine Ali Rıza Erarslanın abisi Fesih Erarslan Programa telefon bağlantısı ile katıldı. Fesih bey Ali Rıza bey ve oğlunun köye geldiklerini kapıda su içtiklerini ALi Rıza beyin üzerinin toz toprak olduğunu ve onları eve almadığını yanlarında ise Berzan’ın olmadığını bildirdi.

İNSAN TİCARETİ YAPIYOR
İsmini vermek istemeyen bir izleyici ise “Ali Rıza insan ticareti yapıyor. Kaçırdığı mültecileri öldürdüğü söyleniyor Berzan’ın kaybolduğu gün Ali Rıza’yı görenler olmuş üstü başı toz içinde çok heyecanlı ve tedirginmiş . Çocuğu öldürüp gömdüğü söyleniyor” dedi.

BAŞINIZ SAĞOLSUN
Programın ilerleyen dakikalarında ise Annesinin ve Abisinin feryadına dayanamayan Fesih bey Başınız sağolsun diyerel olayın gidişatını değiştirecek sözlerde bulundu. Müge ANlı’nın Başınız sağolsun dediniz Öldüğünü biliyormusunuz? Kim öldürdüğünü söyleyin demesi üzerine ise bilmiyorum ama öyle konuşuluyor biz çocuklarımızı dışarı gönderemiyoruz dedi.

İran’dan bağlanan başka bir izleyici ise Ali Rıza’nın yaklaşık bir haftadır kendi bulunduğu köyde kaldığını ve yanında Berzan yada herhangi bir başka birinin olmadığını tek olarak bu köyde konakladığını söyledi.

Berzan’ın Abisi ise 15 gün sonra askere gideceğim ben kardeşimin cenazesini istiyorum lütfen artık herkes bildiğini söylesin. Diyerek ağlayarak görgü tanıklarından yardımını istedi.

hatunzade

2 YORUM

  1. Avatar

    Bera ben 1 berzan

  2. Avatar

    Ben berzan akkus olayini cok izledim ama bulundumu diye cok merak ediyorum..