Beyaz Dut Yaprağının Harika Faydaları.. Diyabetten, Guatra, İltihaplanmaya…

Beyaz Dut Yaprağının İnanılmaz Faydaları…
Meyve yaprakları da meyveler kadar faydalı ve meyvelerin içerisinde bulundurduğu besin değerlerini de taşımaktadır.
Beyaz Dut Yaprağı kendine eş değer ağırlıkta karşılaştırıldığında Ispanaktan tam 10 kat daha fazla demir, sütten tam 25 kat daha fazla kalsiyum ve hiç bir diyabet ilacının yapamadığı şeker oranını düzenlenmede harika bir etkiye sahiptir.
Beyaz Dut Yaprağı Nasıl Kullanılır?
Beyaz Dut yaprağını kurutulmuş olarak aktardan alabileceğiniz gibi kendinizde ağaçlardan toplayarak kurutup elde edebilirsiniz. Beyaz Dut Yaprağının en etkili kullanım şekli çayıdır.

Dut Yaprağının Faydaları Hakkında?
Dut meyvesinin ateş düşürmedeki rolü herkes tarafından bilinir. Aynı özelliği dut yaprağında da bulunmaktadır. Dut yaprağı kalp sağlığını olumlu yönde etkileyen maddeler barındıran bir yapraktır. Kalp hastalıkları için alıç yaprağı ile birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Bronşit, boğaz hastalıkları ve kuru öksürük gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanımı mevcuttur. Aynı zamanda idrar söktürücüdür ve özellikle beyaz dutun yapraklarından elde edilen çayın kan şekerini düzenleyici özelliği vardır.
Ayrıca Beyaz Dut Yaprağının çayı losyon şeklinde sürüldüğünde egzamada %100 etki sağlamakta ayrıcada karaciğer enzimlerini düzene sokarak karaciğer hastalıklarında harika bir etkiye sahiptir.
Beyaz Dut Yaprağı Guatr Hastalığı
Beyaz Dut Yaprağı ve meyvesi dünyada ki en çok iyot oranına sahip gıdadır. Ve bunu tüketmek troid hormonlarının düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır.
Beyaz Dut Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?
Malzemeler: 2 yemek kaşığı kurutulmuş dut yaprağı, 1 litre su

Dut Yaprağı Çayı Hazırlanışı: 1 litre kaynamış olan suyun içerisinde 2 yemek kaşığı kurutulmuş dut yaprağı konulur. Bu şekilde yaklaşık 2 saat demlenmeye bırakılır.

Demleme işlemi bittikten sonra çayınızı süzün ve gün içerisinde bu çayı aralıklarla içerek tüketin. Özellikle yemeklerden önce içildiğinde fayda sağlamaktadır.

hatunzade

1 YORUM

  1. Avatar

    Bu kadar faydası olduğunu bilseydim. Dut yerine yapraklarını toplardım. Bilgi için teşekkürler.

YORUM YAZIN