Beyin Sağlığı İçin Badem Çok Önemli !

Beyin sağlığı açısından büyük önemi olan ayrıca birçok vitamin ve minerali içerisinde bulunduran adeta besin doktoru olan badem sayısız faydası ile şaşırtıyor. Özellikle bir ortamda kuru yemiş denilince akla ilk gelen besinlerden olan badem kavrulmuş ve çiğ olarak da tüketilebiliyor. Düzenli olarak her gün bir avuç dolusu çiğ badem tüketmek beyin sağlığı için çok faydalı deniliyor. Bademin fayda sağladığı organ beyin ile kalmıyor neredeyse vücuda tepeden tırnağa faydalı olan badem kemik erimesini de önlüyor.

Beyin Sağlığı İçin Badem Çok Önemli !

İşte Bademin Muhteşem Faydaları;

Beyin sağlığı: Düzenli olarak her gün bir avuç çiğ badem tüketmek beyin sağlığı için çok faydalıdır. Çiğ bademin düzenli tüketilmesi Alzheimer’ı önlemeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda badem vücuda enerji verdiği için yorgunluğa iyi gelir.

Kolesterol: Çiğ badem tüketmek kolesterol dengenize büyük yarar sağlar. Vücudunuzun kolesterol seviyesini dengede tutmaya yarar. Kötü kolesterol seviyesini belirgin şekilde düşürür. Kolesterolü dengelediğinden kalp krizini önlemeye yardımcı olur.

Kemik Sağlığı: İçerdiği fosfor sayesinde osteoporoz, yaşa bağlı kemik erimesi sorunun önlenmesinde yarar sağlar.

Kalp Sağlığı: Çiğ badem kalp sağlığı için de çok yararlıdır. İçerdiği yüksek doymamış yağ miktarı kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.

Bağışıklık Sistemi: Çiğ badem alkali maddeler açısından çok zengindir ve düzenli badem tüketimi bağışıklık sisteminin sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Akın Bolat