Biberleri Kütür Kütür Yedi

Biberleri Kütür Kütür Yedi

Adana’da 3,5 ay önce DSİ’ye ait sulama kanalında boğularak yaşamını yitirdiği sanılan 9 yaşındaki Berat Coşan Göl’ün cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Küçük çocuğun katili oturdukları apartmandaki üst kat komşuları olan 19 yaşındaki Anıl Songürer olduğu öğrenildi. Sabah’tan Ziya Ramoğlu’nun haberine göre, katil zanlısı Songürer, Berat Coşan Göl’ü apartman girişinde kendisinin yetiştirdiği biberleri izin almadan kopararak yediği bu yüzden öldürdüğünü itiraf etti.

Anıl Songürer vahşi cinayeti şöyle anlatmaya devam etti:

“Ben suya girmediğim için bana laf attı bende sinirlendim. Berat’ın elleriyle betona tuttuğu yere gidip çömeldim. Her iki elimle Berat’ın ellerine dokunarak betonu bırakmasını sağladım. Berat, bir müddet suyun üzerinde çırpındı. Çırpınırken ‘Anıl ağabey beni kurtar’ diye bağırdı. Panikledim. Çocuk çırpınarak suya gömüldü. Kortum ve yardım çağırdım. Daha sonra arama kurtarma çalışmalarına katıldım.İlk ifademde gerçekte hiç olmayan ‘Kaan’ adında birisini uydurdum. Berat’ın yüzme bilmediğini biliyordum.

Ben yüzmebiliyorum ama kanalda hiç yüzmedim. Berat’ın ölümüne sebep olduğum için pişmanlık yaşamaya başladım. Vicdan azabı çektiğim için itirafta bulundum. Berat’ın bana küfretmesi sinirlerimi bozuyordu. O günde bana hakaret edince eline dokunup betonu bırakmasını sağladım. Berat’ı öldürmek için davet etmedim. Hakaret etmeseydi yüzüp nane topladıktan sonra eve dönecektik” diye suçunu itiraf etti. Anıl Songürer, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

hatunzade

YORUM YAZIN