Böbrek Yetmezliği Belirtileri

Böbrek yetmezliği sebepleri, nefes darlığı, kuru cilt ve kaşıntı, anemi ve kandızlık

Sizde de bu problemler varsa bir doktora danışmanızı gerektirebilir.

uyku Problemleri

Uyku problemlerinin sebebi böbrekler düzgün bir şekilde çalışmıyorsa idrarda biriken toksinler olabilir. Kronik uyku haznesi olan insanlar böbrek yetmezliğine daha çok yatkındır. Uyku haznesi kişinin uykusu esnasında nefesinin kısa süreli durmadan şeklinde yorumlanır. Sürekli ağır horlama yaşanıyorsa bir doktora danışmanın vakti geldi denektir.

Baş Aprısı , Yorrgunluk ve Genel Zayıflık

Güçlü böbrekler vücudumuzdaki d vitaminini güçlü kemikleri korumak ve vücudumuzda alyuvarlar üretimini destekleyen hormonu desteklemektedir. Bu hormon kırmızı kan hücrelerinin üretiminde önemli rol oynar. Kronik böbrek hastalığı olan insanlarda kronik anemi görülür. Bu belirtiler varsa bir doktora danışmakta fayda vardır.

Kuru ve Kalıntılı Cilt

Sağlıklı böbrekler kandaki toksinleri ve ekstra sıvıları atarak kırmızı kan hücrelerini üretmeye yardım ederek uygun mineral miktarını korur. Kaşıntı vücudunuzdaki mineral miktarının dengesiz olduğunu gösterir. Kuru ve kaşıntılı bir cildiniz varsa bıl su içerek her hangi bir krem almadan önce doktora danışınız.

Kötü Nefes ve Metalik tad

Kötü ağız kokusu ve ağzınızdaki metalik tad vücudunuzda ağıt bir toksinolduğunun göstergesidir.
Nefes Darlığı

Nefes darlığının sebebi vücuttaki ekstra sıvının  akciğerlerine birikmesinden kaynaklanır bu da insanı güçsüz bırakır ve bu da nefes darlığı İle sonuçlanır. Nefes almak İçin çok çaba sarf ediyorsanız doktorunuza danışmakta fayda vardır.

Daha fazlası İçin Aşağıdaki Videodan Bilgi Alabilirsiniz

hatunzade

YORUM YAZIN